Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Акції, конкурси, програми

Меню розділу

Акції, конкурси, програми

Каланчацька ЦБС впроваджує власний  проект  “Бібліотека в новому форматі: культурно-інформаційний та розважальний центр “Все для Вас”, мета якого перетворити книгозбірні району в центри місцевої громади, потрібні, популярні, авторитетні, привабливі світлиці, в яких зручно, затишно, комфортно, цікаво, невимушена атмосфера, простір допомоги щодо вирішення всіх поточних проблем, місце, де хочеться знаходитись увесь вільний час, простір для  фантазії та  спілкування, творчості та відпочинку, чудова розважальна програма.

Бібліотеки області взяли найактивнішу участь в  регіональному соціальному проекті “Бібліотечний  кіносалон”. Цей спільний проект обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, комунального підприємства «Кіновідеопрокат» направлений на подальше розширення та  розвиток  спектру бібліотечних послуг шляхом створення бібліотечних кіновідеосалонів  в  книгозбірнях Херсонщини.

Проект мав на меті  залучити до читання, активізувати відвідування книгозбірень  за допомогою засобів кіно в інтересах соціально – культурного та духовного розвитку населення нашої області.

В Каланчацькій централізованій бібліотечній системі регіональний соціальний проект «Бібліотечний кіносалон» реалізувався  цікаво, вдало, успішно.  В бібліотеки прийшли нові користувачі, з новими запитами, збільшилась кількість відвідувань…                                                                              

Під час проведення обласної акції та після її завершення виникла  ідея провести в бібліотеках системи позаплановий  захід - районний Тиждень по запобіганню шкідливих звичок та боротьби з ними. Вирішено – зроблено! Тиждень під назвою “Будемо жити, творити,  кохати та радіти життю !”, присвячений популяризації матеріалів, документів, фотографій, фактів, спогадів проводився в центральній районній бібліотеці та декількох сільських та селищних філіях ЦБС в координації, при допомозі та в співпраці із загальноосвітніми школами, районними службами з демонстрацією кіновідеофільмів.

Шкідливим звичкам – НІ !!!” - так вирішили учасники  акції “За здоровий спосіб життя” після перегляду фільмів в рамках “Бібліотечного кіносалону” “Щоденник наркоманки”, “Право на життя”, “Правда про наркотики” та інших.

В рамках Тижня оформлені постійно діючі книжково-ілюстративні виставки – попередження “Шкідливим звичкам – стоп!”, “Грань, яку не можна переступити”, “Молодіжне середовище та його проблеми”, “У тебе ще є час… Вибери здоровий спосіб життя!” Бібліотекарі проводять профілактичні бесіди під час запису в бібліотеку на теми: “Як живе молодь, яка стоїть на краю прірви”, “Як шкідливі звички шкодять здоров’ю”, “Яка в середньому тривалість життя наркомана”, “Про наслідки наркоманії для майбутніх поколінь”, “Чи замислювались Ви, який біль спричиняють  наркомани своїм близьким та рідним, скорочуючи собі віку”. Бесіди супроводжуються конкретними фактами та цифрами з життя та трагедій у родинах односельців, де панують шкідливі звички.

Для учнівської молоді було здійснено показ фільмів “Право на життя”,  “Щоденник наркоманки”, цикл фільмів “Над пропастью, во лжи”,  “Правда про наркотики” та інші з подальшим обговоренням, які  схвилювали молодь до глибини душі, примусили замислитись над своїм майбутнім…

Цікавим було проведення театралізованого “Відкритого засідання суду над шкідливими  звичками”. Суворий суддя, адвокат, принципові свідки та безкомпромісний прокурор за всіма правилами провели засідання суду.

В бібліотеці створена  “Скринька довіри”,  куди учні та  молодь вкидають - залишають свої сумніви,  хвилювання, негаразди, проблеми.  Їм на допомогу приходять фахівці та допомагають розвіяти сумніви, розібратись та вірно прийняти ті чи інші рішення в певній ситуації.  В “Скриньці довіри” багато запитань до лікарів, психологів, працівників міліції, священнослужителів, однолітків…  Зрозуміти  молодіжні проблеми, вислухати, переконати в правильності обраного шляху в тій чи іншій ситуації допомагають зустрічі з фахівцями. Такі  індивідуальні та групові зустрічі та бесіди, дискусії, обговорення загальних проблем, фільмів та книжок, статей з періодичних видань дають  позитивні результати.        

Учасники  цільової групи після проведення Тижня “За здоровий спосіб життя!” стверджувально заявили: “Ми почули, побачили, поміркували, замислились про своє майбутнє та зробили висновки – шкідливим звичкам – НІ!   

Будемо  жити, творити, кохати та радіти життю ! “      

Районна акція “Бібліотека йде в люди” переросла в Тиждень  по обслуговуванню людей за місцем роботи,  перебування,  проживання  та відпочинку.   Ідея  “Каланчацька  сучасна бібліотека йде в люди”   виявилась дуже цікавою та результативною.    Працівники бібліотек,  прихопивши валізи з цікавими книжками,  пішли вулицями селища шукати майбутніх користувачів,  відвідали ринок, крамниці, аптеки, банківські та державні установи, салони  краси, районний відділ внутрішніх справ, центральний парк, автостанцію, таксопарк, рибалок місцевої річки “Каланча”, відвідали  деяких людей вдома, тих, хто був у дворі чи садочку …

З метою активізації роботи, підняття соціального статусу та підвищення іміджу книгозбірень Каланчацького району  було оголошено конкурс сільських та селищних книгозбірень “Краща сільська бібліотека – філія 2013”, розроблено Положення про проведення конкурсу,  створено оргкомітет, компетентне журі з числа ведучих фахівців бібліотечної системи та профспілкового комітету. 

При визначенні переможців брались до уваги декілька основних критеріїв, зокрема:  загальний рівень роботи книгозбірні, участь та перемоги  в районних, обласних та Всеукраїнських  акціях, конкурсах, фестивалях, співпраця з місцевою громадою, залучення спонсорів та меценатів, проведення масових заходів по популяризації літератури,  робота клубів та читацьких об’єднань  за інтересами, наочність, привабливість, авторитетність  книгозбірні, активність самого бібліотекаря, впровадження інновацій тощо.

Включившись в проведення конкурсу,  більшість сільських та селищних бібліотек – філій значно активізували свою роботу, зробили поточні ремонти своїми силами  за свої кошти та кошти спонсорів, оформили наочність - сучасно, гарно, з видумкою, залучили нових користувачів  до бібліотеки та відвідувань клубів та об’єднань за інтересами, тісніше стали працювати з місцевою громадою, активніше почали впроваджувати сучасні новітні технології. Спостерігаються інноваційні  підходи щодо обслуговування відвідувачів. Бібліотеки  поступово перетворюються в інформаційно – довідкові та розважальні центри громади, центри культури та спілкування. Бібліотекарі почали активніше обслуговувати окремі категорії членів громади за місцем проживання чи перебування. Зростає імідж  бібліотеки та бібліотекаря…

Переможцем конкурсу “Краща сільська  бібліотек 2013” визнана Олександрівська сільська книгозбірня, відзначені також Новопавлівська та Горьківська книгозбірні, які відповідно посіли II  та III призові місця.

За підсумками  районного конкурсу відзначена  також робота бібліотек в  інших номінаціях, всі  вони отримали Подяки. 

Участь в районному конкурсі “Краща сільська бібліотека 2013” підтвердила  активність працівників бібліотек, виявила  нові сторони, невідкриті досі джерела їх творчості, сприяла залученню нових користувачів та проведенню цікавої масової роботи. Конкурс надихнув на нові та цікаві звершення.

В 2013 році збільшилися статистичні показники в Білозерській центральній районній бібліотеці ім. П. Григоренка та районній бібліотеці для дітей  завдяки комплексним заходам по залученню користувачів. Серед нових користувачів - учні багатопрофільної гімназії Білозерки, юридичні працівники, представники бізнесу. Перш за все це навчання роботі на комп’ютері та технічна підтримка. Лише протягом року на базі Інтернет-центру відбулося більше 200 занять для різних вікових та соціальних груп населення, близько 400 індивідуальних занять, надано близько 700 довідок з технічних питань, створено близько 200 сторінок у соціальних мережах, розроблені слайдові презентації, презентаційні аудіо та відео матеріали для представників різних професій, юнацтва, дітей.

Підписана «Угода про спільну діяльність відділу освіти та районної бібліотеки про роботу секції МАН» на базі нашої районної дитячої бібліотеки, керівником якої є заступник директора по роботі з дітьми. Згідно з цією угодою  проводиться пошукова, дослідна та наукова робота, до якої залучаються діти, вчителі та спеціалісти позашкільної освіти.

Бібліотеки Білозерської ЦБС проводять значну фандрейзингову діяльність, залучаючи позабюджетні кошти:

  •  проект міжнародного фонду “Турбота” (районна, Велетенська, Микільська бібліотеки);
  •  створення та презентація проекту “200 літ під зорею Тараса”;
  • міні-проект “Бібліотека як платформа для культурного розвитку сільської молоді” спільно з “Молодіжною організацією регіонального розвитку” (Станіславська, Широкобалківська бібілотеки; виграно 500 грн. для придбання настільних ігор);
  • виграш міні-проекту “Бібліотека 1,2,3” від програми “Бібліоміст” (Киселівська бібліотека; результат – безкоштовні онлайн-курси по вивченню англійської мови);
  • участь учасників “Творчої майстерні” у конкурсі журналу “Жасмін” (виготовлення панно “Острівець дитинства”);
  • участь у конкурсі імені К. Й. Голобородька (Станіславська бібліотека);
  • участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості “Дитячі історії про найголовніше” (виготовили14 книжок-саморобок; три переможці у різних номінаціях – Широкобалківська, Токарівська, районна бібліотека для дітей);
  • участь у конкурсі від видавництва “Грані-Т” “Найкращий читацький щоденник-2013” (районна бібліотека для дітей);
  • створення освітніх програм для громади, у тому числі тренінги по засвоєнню комп’ютерної техніки;
  • відкриття “Університету третього віку”;
  • в сільських бібліотеках, де є Інтернет-ресурси, почали використовувати програми дитячого розвитку та ігрові програми.

Проведено звіт-презентацію працівників бібліотек Білозерського району “Бібліопрорив – 2012”, мета якого - представлення досягнень і визначення перспектив розвитку, привернення уваги влади та громадськості до проблем бібліотечних закладів. В ході презентації районної бібліотеки перед владними структурами “Бібліотека: підсумки року” зроблено порівняльний аналіз виконання основних контрольних показників, визначено пріоритети розвитку бібліотек на  рік.

Заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек значно підвищують престиж бібліотечної професії та роль бібліотечних закладів у суспільстві, сприяють залученню користувачів – вважають бібліотекарі Білозерського району. До свята  було оголошено Декаду бібліотек, у ході якої  проведено акцію “Привітай бібліотеку!” Читачі та всі бажаючі свої побажання висловлювали в усній і письмовій формах, присвячували вірші, дарували малюнки, квіти, книги, журнали. У  день відкритих дверей проведено святкову зустріч працівників  бібліотек з представниками органів місцевого самоврядування та партнерами “Свято хранителів мудрості’, лібмоб “Як пройти до бібліотеки?”, флеш-моб “Бібліотека + Читач = Любов”, онлайн флешмоб для бібліотечних «черв’ячків», організовано перегляд матеріалів презентацій та відеоекскурсію по бібліотеці, перегляд виставки-хобі робіт працівників “Творимо красу своїми руками”. Нікого не залишив байдужим і бенефіс читача “З бібліотекою назавжди”, який зібрав своєрідний клуб любителів книги. Присутні обмінювались  думками про роль книги в житті кожного, обговорювали прочитані книги.

Цікавим був День дублера “Сьогодні я бібліотекар”. Користувачі  впевнено почувалися в ролі бібліотекарів, а деякі  з них навіть виявили бажання навчатись і оволодіти саме цією професією в майбутньому.

Бібліотекарі Каховської районної обєднаної бібліотеки  беруть активну участь в обласних та всеукраїнських фестивалях, конкурсах. Протягом року: одержали перемогу на обласному фестивалі “Бібліотечна палітра Херсонщини”, де представляли інноваційний проект Мар’янівської сільської бібліотеки “Бібліотечна школа молодих мам”, який виборов І місце і отримав в нагороду телевізор, магнітофон, книги; на обласному конкурсі ‘Лідер бібліотечної інноватики” “Згуртовуємо місцеві громади” І місце зайняла Роздольненська сільська бібліотека.

5 бібліотек  взяли участь у Всеукраїнському конкурсі буктлейлерів “Оживають герої на екрані у рекламі”, створили 5 відеороликів за мотивами творів художньої літератури. Робота працівників районної бібліотеки “Не цілована і юна” за творами М.Братана була відібрана для участі в ІІІ турі конкурсу.

Протягом року бібліотека-філія №3 Херсонської ЦБС отримала  грант від програми “Бібліоміст” в проекті “Творчі майстерні” – “Молодіжна відеолабораторія”. Його втілення сприяло створенню міні-кіношколи для активної творчої молоді Херсона.

Бібліотеки Херсонської ЦБС в ході  проектно – програмної діяльності удосконалювали інформаційні форми роботи :

-      віртуальні екскурсії, веб-мандрівки, соціальні путівники

-      віртуальні виставки

-      соціальні послуги через Інтернет

-      оn–line спілкування,  тестування, ігри

-      ігри з використанням QR-коду      

-      буктрейлери

-      віртуальний фото – конкурс  

Активні користувачі соціальної мережі Фейсбук ще в 2010 році ввели в дію проект, який називається “Розряди ситуацію. Проект з утилізації батарейок в Україні“. На сьогодні він діє і в Херсоні. Свої послуги з безкоштовного збору відпрацьованих батарейок, зберіганню їх і подальшому транспортуванню на утилізацію здійснює кур'єрський сервісний центр “Адресат”. Херсонська централізована бібліотечна система завжди відгукується на хороші, корисні ініціативи і разом з центром “Адресат” розмістила стійки для збору батарейок в приміщеннях Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки та бібліотеки-філії № 3. Кожен житель міста безперешкодно може залишити тут непотрібні у господарстві і небезпечні для навколишнього середовища відпрацьовані елементи живлення.

Для  максимального доступу до інформаційних джерел Великолепетиської центральної районної бібліотеки була започаткована акція “Книжкове дерево”. Реалізація цієї ініціативи показала важливі особливості та переваги в залученні до читання. З метою сприяння інноваційним формам роботи бібліотеки в рамках проекту “У вирію безмежної книги» була започаткована акція «Книжковий парк” з алеєю пропозицій та відгуків, що дало можливість пробудити інтерес до читання значної кількості молоді.

Працівники Великоолександрівської центральної районної бібліотеки підтримали проект від громадської організації “Нова генерація” - мандрівний фестиваль документального кіно про права людини. Для учнів шкіл Великоолександрівського району, відвідувачів читальної зали було продемонстровано чотири фільми.

У розпал курортного сезону на гостей міста Скадовська, що приїхали на відпочинок і поспішали на пляж, чекало нетривіальне дійство з клоуном, піснями, кульками та  рекламними лозунгами. Так стартував проект Скадовської ЦБС  “Библиотечная поляна”. Кожен бажаючий міг насолодитися читанням  абсолютно безкоштовно. Почитати книгу чи журнал можна було просто на лаві у затінку “Алеї закоханих”або взяти з собою на пляж чи додому. Серед запропонованого книжкового асортименту - твори на будь-який  смак та для будь-якого віку.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031