Новини
08.12.2016 11:36

Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко
Нещодавно Україна святкувала 25-річчя Збройних Сил. Сучасна армія – це професійно підготовані,...

08.12.2016 11:19 (biblio.lib.kherson.ua)

Вчити українську – модно!
Ось уже четвертий рік поспіль у Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови»....

08.12.2016 11:14 (art.lib.kherson.ua)

Пам`яті Валерія Другальова
Відійшов у вічність композитор, керівник хорового колективу «Патріот Вітчизни» імені генерала...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Возьмите на память мой голос»: заметки о творчестве Б. Ахмадулиной» – літературно-мистецька мозаїка

«Возьмите на память мой голос»: заметки о творчестве Б. Ахмадулиной» – літературно-мистецька мозаїка

09.04.2012

В гортани моей, неумелой да чистой,
жил призвук старинного русского слова.
Я призрак двусмысленный и неказистый
поэтов, чья жизнь не затеется снова.

  Б. Ахмадуліна


10 квітня виповнюється 75 років від дня народження Б. Ахмадуліної (1937-2010), радянської та російської поетеси, письменниці, перекладача, однієї з найталановитіших російських ліричних поетів другої половини ХХ століття.
Белла Ахмадуліна – символ покоління. Тендітна ззовні і жорстка всередині. Вона увійшла в російську літературу на рубежі 1950-1960-х років, коли виник безприкладний масовий інтерес до поезії. Причому не стільки до друкованого поетичного слова, скільки до озвученого. Багато в чому цей «поетичний бум» був пов'язаний з творчістю нового покоління поетів – так званих «шістдесятників». Зі своїми друзями-поетами, серед яких Андрій Вознесенський та її перший чоловік Євген Євтушенко, завойовувала зали та стадіони. Взята ними Велика аудиторія Політехнічного стала символом «відлиги». У 70-ті Ахмадуліна не сходила з екранів телевізорів: поетичні вечори в концертній студії Останкіно збирали величезну аудиторію. Ахмадуліна володіла особливим даром декламування віршів з естради. Її тихий голос неможливо було забути.
Не залишив він байдужими і членів Об'єднання вільних художників «Ракурс», які присвятили творчості Белли Ахмадуліної одне зі своїх засідань. Першим елементом літературно-художньої мозаїки стала розповідь бібліотекаря відділу обслуговування Домбровської Руслани про основні віхи життя і творчості поетеси. Продовжили роботу над мозаїкою І. Мішуков, О. Красновид, С. Зубарєв, М. Підгайний. Завдяки їм зала нових надходжень наповнилася звуками поезії не лише Белли Ахмадуліної, а й інших «шістдесятників»: А. Вознесенського, Б. Окуджави, Є. Євтушенка. Найяскравішим елементом композиції став перегляд Творчого вечора Белли Ахмадуліної, який відбувся в 2005 році.Вхід