Новини
17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...

17.01.2017 08:23 (for.lib.kherson.ua)

Бібліотечні сервіси для вчителів іноземних мов
Нові технології та прийоми роботи, нові інформаційні та бібліотечні сервіси – це нагальна і завжди...

16.01.2017 13:50

Гість родом із Бразилії запрошує
«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Вид наглый. Лорнетка. Сюртук» – его зовут Давид Бурлюк» – вечір історичного портрету (до 130-річчя від дня народження Давида Бурлюка)

«Вид наглый. Лорнетка. Сюртук» – его зовут Давид Бурлюк» – вечір історичного портрету (до 130-річчя від дня народження Давида Бурлюка)

23.05.2012

Поэт – всегда ручеящий игрок,
Тиранящий слова для наслаждения.

Давид  Бурлюк

«Уже  саме  ім'я Бурлюка – кипіння,  бурління – надзвичайно  характерне як для  особистості,  так і  для  мистецтва  цього  невситимо  упертого  козака з  великим  серцем. Народившись  в Україні побіля Лебедина Харківської  губернії 9 липня 1882 р., Давид Давидович  жив,  як  гоголівський  Тарас  Бульба.  У жилах  Бурлюкових –  кров  непосидючих  запорожців.  Відтак зрозуміло,  що й у  мистецтві  він  справжній  син  тих  степів, де  став  радикалом  і  бунтівником...». Так  казав  про  Бурлюка  американський знавець  мистецтва  Крісчен Бринтон.  Невистигальний  творчий  хист,  неймовірна  плодючість  дивували  самого Бурлюка: художника – поета – прозаїка – есеїста – парадоксального  теоретика – невтомного  організатора і заводія – історика  мистецтв – естрадника – театрала і т. ін. в одній  особі. 
Його творчість не залишила байдужими й членів Об’єднання вільних художників «Ракурс», чергове засідання якого було присвячено 130-річному ювілею батька російського футуризму. Розпочала захід лекція Сергія Дяченка про життя і творчість митця. Особливу увагу він приділив селу Чернянка, яке було справжнім осередком футуризму. Розповідь супроводжувалася фоторядом подорожі по Херсонщині дослідника японського періоду життя і творчості Давида Бурлюка Акіри Судзукі (Японія). Саме його члени Об’єднання вільних художників «Ракурс» приймали у себе в гостях рівно 2 роки тому, 21 травня 2010 року, у цьому ж самому залі з лекцією «Росиа мирайха-но тити Дабиддо Бурурюку (Отец Росийского Футуризма Давид Бурлюк)». Статтю про свою подорож бурлюкознавець надрукував у журналі «The APT TIMES» (жовтень. – 2011. – №8), який і був презентований у подарунок нашій бібліотеці.
Неабияку зацікавленість у присутніх викликав поетичний доробок Д. Бурлюка. Майже кожен із нас спробував прочитати й обґрунтувати прочитане. Це виявилось не так то й легко. Врешті решт ми дійшли висновку, що вірші Давида Бурлюка необхідно не слухати, а сприймати візуально, оскільки митець не пише, а малює словами.
Як художник Д. Бурлюк залишив по собі, за його власними підрахунками, 15 тисяч картин. На жаль, у наших херсонських музеях це велика рідкість. Тому родзинкою заходу стала акція «Бурлюк у кожен дім». Кожен із нас отримав у подарунок одну з фотокопій картин художника.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід