Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Що птахам страшніше взимку – голод чи холод?

This material is in Ukrainian

08.02.2016 11:50

Учні Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 48 стали учасниками екологічного ерудиціону «Що птахам страшніше взимку – голод чи холод?», організованого Центром екологічної інформації.

Учні дізналися, які саме птахи зимують в Херсоні, як вони виглядають та де в місті їх можна зустріти. Наприклад, підкоришник звичайний в Херсоні мешкає на Малому Потьомкінському острові, вільшанка – лише на околицях міста, а велика синиця гніздиться в усіх районах міста.

Зацікавила учнів і гра  «Крук, шпак, синичка». Між собою змагались дві команди, які в кожному раунді мали представити певного птаха.

Після невеликої розминки всі повернулись до роботи та з’ясували, як збудувати гарну годівничку та чим саме підгодовувати пташок. Учні дізналися, що саме полюбляють птахи:  

  • насіння соняшника чи гарбуза (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці, добре ледь-ледь розчавити його пляшкою чи качалкою;
  • овес їдять вівсянки, чубаті жайворонки (посмітюхи) та польові горобці;
  • пшоно – найулюбленіша їжа вівсянок і жайворонків;
  • горобина і бузина – найкращий подарунок дроздам;
  • насіння бур’янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) – це найдешевший і дуже корисний корм для всіх зерноїдних птахів;
  • сухофрукти, яблука, гриби люблять всі птахи.

Захід допоміг усвідомити, що зима – дуже важкий час для пернатих. Через холод їм потрібно ще більше енергії, яку вони можуть отримати лише з їжі. Але їжу часто ховає сніг та лід, плодів на деревах майже не залишається. За короткий світловий день пташкам важко знайти необхідну кількість корму. Саме тому так важливо підгодовувати пташок взимку. Адже хто любить і цінує природу, повинен постійно дбати про її збагачення, вміти зберігати і розумно використовувати її скарби.

Сподіваємось, що після заходу годівничок в місті стане більше.

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031