Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Творчий майданчик Maker Space запрошує!

This material is in Ukrainian

25.01.2017 16:07

Наша книгозбірня, як флагман бібліотек регіону, завжди активно впроваджує новації. Тому новий рік теж розпочався в бібліотеці з нового проекту, в результаті якого з’явився творчий майданчик Maker Space за сприяння програми «Вікно в Америку» Посольства США в Україні.

Майданчики Maker Space – це світовий формат креативного простору майстерень, місце для втілення ідей, проведення експериментів, набуття нових практичних навичок і застосування їх на практиці, а також місце цікавого спілкування, наукових дискусій та веселого дозвілля. Сьогодні вони дуже популярні на Заході.

Наш майданчик розташований на 4 поверсі в секторі економічних, технічних та природничих наук. З метою сприяння творчого розвитку та наукового потенціалу користувачів на майданчику розміщене наступне обладнання: електрична швейна машинка, конструктор Лего, дві 3D ручки, а також цифровий мультиметр, безконтактний термометр та барометр. Згодом з’явився ще і сучасний мікроскоп.

Як часто нам необхідно підшити штанини, вкоротити спідницю, вшити зламану блискавку… Саме на майданчику Maker Space ви можете зробити це швидко, заощадивши час та кошти. Електрична швейна машинка Janome Decor (розробка – Японія, збірка – Тайвань) привабить як початківців, так і професіоналів. Вона потужна і проста в управлінні, прекрасно справляється з будь-якими типами тканин. Щільну джинсову тканину прошиває до восьми складань. На нашому майданчику ви також можете вдихнути «нове життя» в улюблені речі, що втратили привабливий вигляд, або створити дизайнерське вбрання. Все залежатиме тільки від вашої фантазії, адже сучасна машинка виконує аж 23 швейні операції.

Особливо цікавий експонат творчого майданчика – конструктор LEGO MINDSTORMS EV3, що представляє собою найсучасніше поєднання інформаційних технологій і науки. LEGO MINDSTORMS EV3 – не просто іграшкова забавка. Це маленький вправний робот, який зацікавить не тільки підлітка, а й дорослу людину. Конструктор дозволяє всім бажаючим відчути себе  інженером та створити свого першого робота. Саме ви оберете, як він буде виглядати. Це буде машина, тварина або людина. Можливості конструктора LEGO дозволять реалізувати найсміливіші задуми. Керування приладом здійснюється за допомогою додатка, який можна завантажити на власний мобільний або планшет. Отже, за допомогою LEGO MINDSTORMS EV3 ви освоїте не тільки основи роботобудування, а й програмування, бо удосконалити роботу приладу можна за допомогою програмних кодів. Їх можна створювати самостійно.

Ще два роки тому такий пристрій, як 3D ручка, був невідомий широкому загалу. Це незвичайний цікавий ґаджет, який дозволяє малювати пластиком. Багатофункціональність, зручні габарити роблять її не просто доповненням до настільного 3D принтера, а його альтернативою. Маючи такий прилад під рукою, ви зможете реалізувати багато своїх ідей, а також вирішити деякі побутові проблеми за лічені хвилини, наприклад, скріпити зламані деталі. Отож усі, хто цікавиться новітніми технологіями, мають можливість прийти до нашої книгозбірні і не тільки отримати інформацію про цей ґаджет, а й практично спробувати опановувати технологію 3D. Smartpen-2 це не просто іграшка для тих, хто хоче створювати 3D картинки, це ще й справжній робочий інструмент для творчих людей, які зможуть по-новому втілити свої ідеї.

Барометр, термометр та мультиметр – незамінне обладнання для проведення в стінах бібліотеки дослідницьких робіт та наочної демонстрації  дії вимірювальних приладів. Користуватися цим обладнанням можуть студенти та фахівці, які займаються науковою роботою, викладачі, вчителі та учні, щоб підготуватись до занять, а також всі, хто цікавиться природничими науками.

Барометр, навіть незважаючи на стрімкий технічний прогрес, залишається обов’язковим помічником для визначення атмосферного тиску. Атмосферний тиск впливає на все. Вимірявши його барометром, можна заздалегідь передбачити погоду і її явища, такі як сонячність, дощ, вітер. Такі виміри особливо необхідні метеозалежним людям і тим, хто вирушає в далеку поїздку. Можна просто подивитися прогноз по телевізору або в інтернеті, але набагато цікавіше і надійніше самому контролювати те, що відбувається. А для цього не завадить навчитися користуватися барометром. БММ – барометр-анероїд мембранний метеорологічний (Німеччина) – саме так розшифровується назва приладу для вимірювання тиску, що має книгозбірня. Прилад складається з декількох мембранних камер, зібраних у пакет, з яких відкачано повітря. Але зовні він являє собою просто циферблат з рухомою стрілкою. На циферблаті, крім цифрових позначень, представлені малюнки, що означають «ясно», «похмуро», «мінливо». Завітавши на майданчик Maker Space, ви можете самостійно скласти прогноз погоди, яка чекає на вас найближчим часом.

Кожною людиною, яка має справу з електронікою, обов’язково  використовується мультиметр. Цифровий мультиметр Mastech MS8238 (Китай) – це комбінований електровимірювальний прилад, який включає в себе вольтметр, амперметр, омметр. Вимірювач або прилад дозволяє перевірити напругу в мережі, діагностувати несправність в електронному пристрої і навіть силу струму в ланцюзі. Крім того, мультиметр допоможе радіоаматорам перевірити транзистори, діоди та інші радіодеталі. Такий вимірювач стане у пригоді як «продвинутим» любителям, так і тим, хто не має досвіду використання електровимірювального обладнання.

Інфрачервоний медичний термометр Ecomed TM-65E (Німеччина) служить для визначення температури тіла людини. Цікаво, що вимірювання температури відбувається без дотику до тіла швидко і без помилок на відстані приблизно від 0,5 до 3 см. За допомогою термометра можна виміряти температуру тіла в діапазоні від 34º до 43º С. Результат вимірювання показується протягом декількох секунд. Наприклад, температуру тіла немовлят можна виміряти, не турбуючи їх сон. Крім вимірювання температури тіла, інфрачервоний термометр має і додаткові функції – він може застосовуватися для вимірювання температури різних об’єктів, рідин, поверхонь, а також температури навколишнього середовища. Таке вимірювання можливе в діапазоні від 0º до 100º С.

З усіма цими приладами ви можете ознайомитись у нашій книгозбірні на майданчику Maker Space, вивчити та застосувати їх на практиці. Також у бібліотеці можна переглянути відеоуроки з використання цих приладів. На нашому майданчику всі бажаючі можуть поекспериментувати, придумати щось своє, втілити цю ідею в життя та створити унікальну річ в одному екземплярі, яку ніде не купиш. Майданчик допоможе вам розвинути свої наукові, креативні та творчі здібності. Тут ви знайдете нових друзів та творчих однодумців, розширите коло свого спілкування. Ви можете завітати до нас з 9.00 і аж до 17.30 займатися цікавою справою та своїм розвитком. Майданчик Maker Space чекає як дітей, так і дорослих!

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031