Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Українська миротворча школа

This material is in Ukrainian

03.07.2015 09:23

2 липня 2015 р. в бібліотеці відбулася презентація діяльності представників Української Миротворчої Школи проекту коаліції громадських і державних організацій України та Польщі, який працює за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.
На Херсонщині партнерами Української Миротворчої Школи є молодіжна громадська організація «Нова генерація», благодійна організація «Кримськотатарський культурно-спортивний центр ’’Куреш’’», а також представники Херсонського державного університету та Херсонської обласної державної адміністрації.
Учасників Української Миротворчої школи в Херсоні вітала заступник Голови обласної державної адміністрації Валентина Січова. Також на заході були присутні заступник начальника управління з питань внутрішньої політики ОДА Павло Гавриш, заступник міського голови Сергій Черевко.
Учасники УМШ з Волинської, Донецької, Луганської, Одеської, Херсонської областей, м. Києва та Криму презентували власний досвід упередження та модерації різних видів конфліктів, що стосуються ідентичності, історичної пам’яті, бачення спільного майбутнього, а також заходів посиленої підтримки та сприяння соціально-психологічній адаптації внутрішньо переміщених осіб, підготовки кваліфікованих фахівців соціальної сфери, що працюють з ВПО, розвитку взаємоповаги та толерантності у полікультурному регіональному контексті.
На заході були висвітлені цікаві перспективні проекти. Зокрема, був презентований проект Павла Гомоная - український мілітарний журнал «Миротворець». Журнал адресовано українським військовим, а також буде цікавий волонтерам, журналістам, історикам, філософам, культурологам, і взагалі широкому колу громадськості, зацікавленому у створенні української мілітарної культури. Журнал покликаний формувати модерну українську мілітарну культуру, сприяти суспільному порозумінню й злагоді. Публікації журналу систематизують досвід, набутий у поточному конфлікті на сході України, власне військовий і соціально-психологічний, а також осмислюють новітній феномен українського волонтерства, розкривають місце України в світовому контексті.
Ігорем Дубровським були представлені результати форуму кризових психологів «Співпраця заради порятунку», а саме - була розроблена «Пам’ятка волонтеру» для людей, які працюють з постраждалими від бойових дій, та сплановане створення різних робочих груп, наприклад, по роботі з учасниками бойових дій.
Херсонщина презентувала декілька проектів. Проект «Підвищення спроможності органів місцевої влади» сприяв формуванню комунікаційних майданчиків для поглиблення діалогу між владою та громадянським суспільством. Проект «У пошуках порозуміння» розроблений для налагодження безконфліктного, здорового психологічного клімату у локальних громадах Херсонської області. Метою проекту «Полікультурна Херсонщина: ’’Етнокультурний діалог: вивчаємо минуле, дивимося у майбутнє’’» було забезпечення консолідації та руху національних меншин до самоорганізації, зміцнення міжетнічних взаємин різних етнічних груп. Проект «Інтеграція та адаптація кримськотатарської громади в суспільно-політичні та громадянські процеси в Херсонській області», БО «Кримськотатарський культурно-спортивний центр ’’Куреш’’» спрямований на інтеграцію та адаптацію кримськотатарської громади в суспільно-політичне та громадське життя Херсонщини.
Закінчилася зустріч обговоренням теми у форматі круглого столу «Особливості роботи в регіонах з низькою суспільною та громадською активністю» та плануванням майбутньої діяльності Миротворчої Школи.
Презентація діяльності Української Миротворчої Школи стала значною подією для громадського життя регіону.

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031