• Дуже цікаве засідання клубу любителів історії «КЛІО» відбудеться 22 лютого о 16.00 в інформаційно-бібліографічному відділі (ІІІ поверх). Тема засідання «Традиції морехідної освіти Нижнього Придніпров'я». Гість клубу історик, викладач Херсонської морської академії Олександр Шумей. Дізнаємося про історію морехідної освіти на Херсонщині, морехідні навчальні заклади в Херсоні, Олешках, Бериславі, Голій Пристані. Запрошуємо всіх зацікавлених даною темою!

 • Відділ абонемента підготував виставку нових надходжень «Слово у безмежжі часу», на якій представлені: література з психології, видання для батьків, художні твори сучасних письменників. Приходьте за новинками!

  Детальніше...

 • Відділ мистецтв продовжує просвітницький міні-проект «Мистецькі постаті України», присвячений 100-річчю від дня народження видатних співаків, акторів, музикантів, художників. Пропонуємо ознайомитися зі статею про творчість народного художника України Олексія Михайловича Артамонова. Картини майстра увійшли в скарбницю українського мистецтва.

  Детальніше...

 • У 2018 році ювілей святкують журнали, які мали великий вплив на становлення української літератури. «Вітчизні» – 85 років, «Києву» – 35 років. Ці поважні дати свідчать про те, що часописи, на відміну від інших видань, мають багаторічну історію, наслідують укладені часом традиції, започатковані корифеями української літератури. З нагоди ювілею журналів бібліотека підготувала відкритий перегляд «Українська періодика у фокусі часу» в секторі періодичних видань відділу обслуговування (IV поверх).

  Детальніше...

 • Увага! Оголошується ІV Регіональний літературний конкурс імені Ю. К. Голобородька в контексті 90-річчя письменника на кращий нарис про Херсонщину та її діячів. Творчі роботи приймаються від учнів 5-8 класів та 9-11 класів. Призові місця визначаються окремо серед школярів кожної категорії. Найоригінальнішій творчій роботі, незалежно від категорії, присуджується Ґран-прі.

  Детальніше...

 • Ви соціально активні, комунікабельні та бажаєте організувати у стінах нашої бібліотеки захід, що зацікавить дорослих чи маленьких мешканців і гостей нашого міста? Ми відкриті для всіх та з радістю співпрацюємо з організаціями та особами, що пропонують нові творчі ідеї! Відтепер пропозиції щодо співпраці можна надіслати, скориставшись формою «Заявка на проведення заходу», розміщеною під кнопкою «Звертайтеся» у верхньому меню сайту. Чекаємо на цікаві пропозиції!

 • Зазирніть у світ Гончарівки та дізнайтеся, що ж такого особливого є в нашій книгозбірні?!

 • Молоді матусі, долучайтесь до проекту з безкоштовного вивчення основ веб-дизайну та веб-програмування для жінок, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною! Це чудова можливість опанувати затребуваний IT-напрям та працювати на фрілансі. Координатор: (050) 494-51-59.

  Детальніше...

 • До 100-річчя подій Української революції та до Дня Незалежності України на сайті Музею книги створено новий розділ «Україніка». У ньому ви знайдете інформацію щодо документального спадку з фонду бібліотеки відносно всіх аспектів життя України та українського народу за різні історичні періоди, а також матеріали, опосередковано пов'язані з Україною, що становлять історичну, культурну, наукову чи освітню цінність.

  Детальніше...

 • Оновити свій гардероб власними руками запрошуємо на курсах крою та шиття. У вас немає швейної машинки? Пропонуємо скористатися нашою електричною швейною машиною Janome Decor, яка виконує 23 швейні операції. Керівник курсів – професіонал з пошиття жіночого одягу. Інформація за тел.: 22-44-30; (095) 600-59-19.

 • Для того, аби довести, що бібліотека – це вир емоцій та яскравих подій, а всередині ніколи не буває порожньо, кипить життя та господарює гарний настрій, ми продовжуємо наш фотопроект «Photo Stream».

  Перейти до перегляду...

 • Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській акції

  "Бібліотека українського воїна"

Видатні постаті та події України

12.02.2018
Василь Штернберг – 200 років від дня народження
Українізований німець, батько українського сільського модерного жанру, найближчий друг Тараса Шевченка – Василь Іванович Штернберг – народився 12 лютого 1818 року в Петербурзі. Його батько був гірничим інженером, берггауптманом, як пишеться у свідоцтві про народження художника. Густав (Іван)... Детальніше
10.02.2018
Костянтин Пестушко – 120 років від дня народження
Історія цього чоловіка ‒ це історія українця, нагородженого двома Георгіївськими хрестами у ході російсько-турецької війни 1914-1918 рр.; це історія петлюрівця під командуванням Нестора Махно; це історія комісара Ганнівської волості, який організував повстання у Червоній армії і на базі повстанців... Детальніше
31.01.2018
Віталій Калиниченко – 80 років від дня народження
Він один із тих, чиї долі за часів СРСР старанно приховувалися – багатолітній в’язень радянських таборів, правозахисник, член Української Гельсінкської групи з 3 жовтня 1977 р. За громадянську мужність, самовідданість у боротьбі, за утвердження ідеалів свободи і демократії та з нагоди... Детальніше
30.01.2018
В’ячеслав Будзиновський – 150 років від дня народження
Він увійшов до історії як галицький український політик, економіст, історик, публіцист, письменник, фольклорист, редактор. Він разом з І. Франком та М. Павличком став ініціатором заснування Української радикальної партії, підготувавши її економічну програму. Народився В’ячеслав Титович Будзиновський... Детальніше
28.01.2018
Леонід Юзьков – 80 років від дня народження
Він був тією людиною, з якої почалася історія становлення конституційного судочинства як однієї з найбільш фундаментальних інституцій сучасної Української держави. Його наукові напрацювання з теорії української доктрини конституційної юрисдикції та його внесок у практичну розробку законодавчих засад... Детальніше

Наші партнерські проекти та web-проекти

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день