Новини
09.12.2016 12:11

Мистецтво керувати часом: складно, але можливо
Спитайте, кому хоч раз у житті не вистачало часу? Хто хоч раз жалкував про те, що доба розрахована лише...

08.12.2016 11:36

Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко
Нещодавно Україна святкувала 25-річчя Збройних Сил. Сучасна армія – це професійно підготовані,...

08.12.2016 11:19 (biblio.lib.kherson.ua)

Вчити українську – модно!
Ось уже четвертий рік поспіль у Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови»....


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Ми пам'ять пронесемо крізь віки

Ми пам'ять пронесемо крізь віки

22.05.2013

19 травня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів відбулася зустріч солдатів військової частини МВС 3056 з колишніми в’язнями «Ми пам’ять пронесемо крізь віки».
На захід були запрошені херсонці, колишні в`язні фашистських концтаборів, – Сахонович Мар’яна Миколаївна та Романенко Олексій Миколайович.  Зустріч проходила у форматі «живої бібліотеки», де свідки трагедії виступали в якості «живих книг» та змогли особисто повідати усім свої спогади й перенесені під час війни страждання. Присутні почули вражаючі розповіді про газові камери, крематорії, душегубки. Багато питань задавали військовослужбовці про умови перебування у концтаборах, про можливість втечі, про відношення в’язнів з німцями та подробиці побутового життя. Особливий інтерес викликав табірний номер, вибитий на руці Романенка Олексія Миколайовича, в’язня табору Освенцим. 
У кінці заходу присутні подякували «живим книгам». Незважаючи на тяжкі випробування, ці сильні духом люди гідно пройшли свій тернистий шлях. Спогади колишніх в’язнів неоціненні для наступних поколінь, особливо зараз, коли в деяких країнах розповсюджується ідеологія неофашизму. 
Ведуча наголосила, що святий обов’язок сучасної молоді – зберегти пам’ять про мільйони безневинно загиблих у фашистських концтаборах, створити для колишніх в’язнів належні умови життя, забезпечити необхідні захист та підтримку, оточити теплом та увагою.

Вхід