Новини
19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...

17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Ми пам'ятаємо...

Ми пам'ятаємо...

27.11.2013

25 листопада Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара провела вечір пам’яті з нагоди 80-ї річниці пам’яті жертв Голодомору «Збудуймо пам'яті негаснучий собор» для учнів ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка.
Захід супроводжувався уривками з художнього фільму відомого українського режисера Олеся Янчука "Голод - 33", який став першою повнометражною картиною О. Янчука.
"Награбоване в українських селах зерно радянська влада пароплавами і потягами вивозила за кордон. За золото для диктатури пролетаріату. А українські селяни гинули з голоду... Іноземні мандрівники, які відвідували нашу країну впродовж віків, озивалися про неї одностайно: Земля ця дуже багата і щедра. На такій землі просто не могло статися такого. Але сталось... Коли вмирає людина, зникає цілий світ. Коли мільйони ідуть у прірву, зникають цілі галактики. Якщо ти забудеш, за ким б`є цей дзвін, він битиме за тобою..." – наголошується в документальному фільмі «Великий голод 1932-1933» (2005).
Спогади очевидців, які демонструвалися на екрані, змусили всіх перепустити через власне серце велетенський біль від пам’яті про найважче випробування, яке випало на долю нашого народу у 1932-1933 рр.
Таким заходом бібліотека хоче донести до кожного правду про те, що відбувалося в Україні в 1932-1933 роках. Адже кожен українець повинен знати і шанувати пам’ять тих, чиє життя забрав штучно створений великий голод.
Бібліотекарі закликали учнів завжди пам’ятати про мільйони безневинних людей, які передчасно пішли з життя - загинули від більшовицького терору.
Наприкінці заходу прозвучала пісня «Свіча» у виконанні Оксани Білозір.
Голод 1932–33 років – незагойна трагічна рана українського народу. Нехай наша пам’ять стане живим пам’ятником жертвам голодомору.Вхід