Новини
08.12.2016 11:36

Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко
Нещодавно Україна святкувала 25-річчя Збройних Сил. Сучасна армія – це професійно підготовані,...

08.12.2016 11:19 (biblio.lib.kherson.ua)

Вчити українську – модно!
Ось уже четвертий рік поспіль у Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови»....

08.12.2016 11:14 (art.lib.kherson.ua)

Пам`яті Валерія Другальова
Відійшов у вічність композитор, керівник хорового колективу «Патріот Вітчизни» імені генерала...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Міжнародний день захисту дітей в обласній книгозбірні

Міжнародний день захисту дітей в обласній книгозбірні

02.06.2015 08:44

1 червня - Міжнародний день захисту дітей, був заснований у листопаді 1949 року в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше цей День відзначався у 1950-му році. В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року.
Цього року Міжнародний день захисту дітей обласна книгозбірня відзначила спільно з Кримськотатарським Культурно-спортивним Центром «Куреш». Декларація прав дитини проголошує забезпечення можливостей та сприятливих умов, які б дозволили дитині розвиватися духовно.
Символічно, що саме в цей день на базі бібліотеки Кримськотатарський Культурно-спортивний Центр «Куреш» започаткував курси з вивчення кримськотатарської мови, що забезпечить інтереси дітей багатонаціональної Херсонщини щодо знання рідної мови та культури. На відкритті курсів виступив голова Кримськотатарського Культурно-спортивного Центу «Куреш» Ібрагім Сулейманов. Організаційні питання вирішувала викладач кримськотатарської мови Вєсіля Ібрагімова. 
Але головними гостями свята були діти, для них голова громадської організації «Асоціація повітряних зміїв» Олексій Звєрік провів майстер-клас із виготовлення повітряних зміїв. Батьки та діти отримали справжнє задоволення від запуску в небо зібраних власноруч повітряних кораблів з українською та кримськотатарською символікою. Дорослим було запропоновано екскурсію бібліотекою.
В Україні вже втретє створюються курси з вивчення кримськотатарської мови (після Києва та Львова). Херсонщина є прикордонною зоною з анексованим Кримом, тому проблеми кримських татар для області дуже важливі. Вже зараз створення курсів викликало значний інтерес громадськості. Це тільки початок співпраці бібліотеки та «Куреш». Сподіваємося, що попереду нові проекти.
Хочеться, аби в Україні завжди було мирне небо над дитячими головами!Вхід