Новини
02.12.2016 09:22

Музичний факультатив
Учні Херсонської загальноосвітньої школи №37 вивчають німецьку мову факультативно, і чимало сил і старань...

02.12.2016 08:58

Мрієш, щоб наступний рік був більш вдалим? Попіклуйся про це заздалегідь – навчись планувати свій час
Останні тижні року, що спливає, – найкращий час для підбиття підсумків та планування свого подальшого...

01.12.2016 10:48

Останній день виставки
В останній день експозиції виставки, присвяченої 75-річчю депортації етнічних німців з території України,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Навколо Парнасу: До 450-річчя від дня народження У. Шекспіра» - літературно-мистецька мозаїка

«Навколо Парнасу: До 450-річчя від дня народження У. Шекспіра» - літературно-мистецька мозаїка

23.04.2014

З 23 квітня у всьому світі починається масштабне вшанування видатного англійського драматурга та однієї з найбільш загадкових постатей в історії світової літератури Вільяма Шекспіра: цього дня виповнюється 450 років з дня його народження. Хоча ця дата точно невідома. У невеликій церкві міста Стретфорд-на-Ейвоні, де письменник похований, зберігаються документи про його хрещення (26 квітня), але немає ні слова про народження Шекспіра.
Творча спадщина автора включає 38 п'єс, 154 сонети, 4 поеми і 3 епітафії. Як і личить генію епохи Відродження, Шекспір мав безліч талантів. Він не тільки писав, але і ставив свої п'єси, був керівником акторської трупи під назвою «Слуги короля», що грала в театрі «Глобус». Досі не вщухають суперечки, був чи не був він автором безсмертних п'єс. А його сюжети залишаються актуальними донині. Втім, дискусія про авторство шекспірівських п'єс не стосується їх змісту. Ніхто не сперечається, що «Гамлет», «Король Лір» або «Ромео і Джульєтта» - безсмертні, ким би вони не були написані.
Актриса Дженніфер Рігбі вважає: «Мы неправильно воспринимаем Шекспира. Мы пытаемся его читать, а его сначала нужно смотреть. Потому что только на сцене видны эмоции, которые так важны в шекспировских пьесах. Шекспир писал для простых людей, поэтому и язык у него площадной, который в театре понятен всем даже без перевода».
Саме тому чергова зустріч Об'єднання вільних художників «Ракурс» почалася з перегляду телевізійної версії спектаклю Московського театру «Современник» «Дванадцята ніч» (1978), поставленого англійським режисером Пітером Джейсом за однойменною комедією Вільяма Шекспіра в 1975 році.
І лише після цього зал нових надходжень наповнився звуками сонетів Шекспіра у виконанні членів «Ракурсу» під ліричні наспіви гітари.Вхід