Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Ne-форматні бібліотекарі влаштували школу у Карпатах

09.09.2013

Кілька днів тому почалось навчання у школах. Проте для 30 молодих і активних бібліотекарів дзвоник відлунав наприкінці серпня.
«Що ж це за школа?» – запитаєте ви. Відповім дещо офіційно: з 19 по 23 серпня 2013 р. в с. Поляниця Івано-Франківської обл. Українська бібліотечна асоціація за підтримки програми «Бібліоміст» провела Літню школу молодих бібліотекарів «Ne-формаt». Це всеукраїнський інформаційно-освітній проект, головна мета якого - допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію.
На жаль, ці рядки не передають тієї атмосфери та енергетики, яка панувала на схилах Карпат у ті дні. Тож спробую описати свої враження, оскільки була однією з тих щасливих «школярок».
На конкурсній основі було обрано 30 молодих бібліотекарів зі всієї України (хоча було отримано 121 заявку). Відповідно з кожної області по «учню». Мені, провідному бібліотекарю Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. Олеся Гончара, пощастило потрапити до Школи. Взагалі, Херсонщина була представлена двома бібліотекарями: моєю «сусідкою по парті» була колега з Херсонської бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова.
Місцем, до якого злітались всі учасники, стала Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка. А перший день, як і в будь-якій школі, почався з привітань: організаторів, тренерів, представниці програми «Бібліоміст» Ярослави Титаренко, директора Івано-Франківської ОУНБ Людмили Бабій, заступника начальника управління культури, національностей і релігій ОДА Василя Тимків та онлайн-привітання Президента УБА Ірини Шевченко.
Лише прибувши на місце проведення навчання (с. Поляниця, ТК «Буковель»), «школярі» усвідомили значення назви школи. Адже неформатними були заняття, завдання, аудиторії. Для прикладу: урок з фандрейзингу проходив на горі Буковель, майстер-клас з фотографування і створення відео – біля водоспаду Гук. Наші уроки мали такі промовисті назви: Бібліотека – forever, або Основи стратегічного планування; Проектуємо інноваційні бібліотеки; Фандрейзинг на вершині – вершини фандрейзингу; Щоб бібліотека була як картинка, потрібні моніторинг і оцінка; PR бібліотеки, або Як розказати про себе; Попереду, на бойовому коні... (майстер-клас з лідерства) та інші.
Протягом тижня своїм досвідом з нами невтомно ділились наші вчителі-тренери: Лариса Лугова – директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, Ярослава Хіміч – професор кафедри НАККіМ, координатор Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА, Оксана Бояринова – PR-менеджер УБА, Олена Сльозка – завідувач науково-методичного відділу Чернігівської ОУН бібліотеки ім. В.Г. Короленка, Микола Вірстюк – завідувач відділу новітніх технологій Івано-Франківської ОУН бібліотеки ім. І. Франка. Це професіонали з шаленою енергетикою та просто чудові люди, які у кожному з нас запалили жагу до інновацій та подальшого навчання.
Програма Школи включала і ранкові зарядки, і тренінги, і екскурсії. Але найбільш цінною я вважаю унікальну можливість, яку Школа надала бібліотекарям: не лише підвищити свій професійний рівень, дізнатися багато цікавого і нового, але й поділитись власним досвідом, обмінятись ідеями з креативними колегами з різних куточків України.
Швидко промайнули п’ять днів навчання. На випускному в Літній школі, як і у звичайній, лунали напутні поради тренерів та слова вдячності від учнів, кожен «школяр» отримав Сертифікат про участь у Школі та гарні подарунки.
Повертаючись додому з Карпат, у своїй валізі я везла цінну інформацію для херсонських бібліотекарів. І вже у стінах рідної книгозбірні із завзятістю піонера дві години ділилась з колегами враженнями про навчання. Одним відповідала на запитання, з іншими - “поділилась конспектом”, який вони хутко прибрали до своїх “робочих портфелів”. Беззаперечно, Школа залишила яскравий слід у моєму житті та дала нові ідеї для подальшого втілення.

Автор - Ольга Смоліна.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 161718192021
22232425262728
2930