Новини
02.12.2016 09:22

Музичний факультатив
Учні Херсонської загальноосвітньої школи №37 вивчають німецьку мову факультативно, і чимало сил і старань...

02.12.2016 08:58

Мрієш, щоб наступний рік був більш вдалим? Попіклуйся про це заздалегідь – навчись планувати свій час
Останні тижні року, що спливає, – найкращий час для підбиття підсумків та планування свого подальшого...

01.12.2016 10:48

Останній день виставки
В останній день експозиції виставки, присвяченої 75-річчю депортації етнічних німців з території України,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Свято рідної мови

Свято рідної мови

03.03.2007
в ХОУНБ ім. О. Гончара відзначалося свято рідної мови „Живе мова й житиме народ”, приурочене до Міжнародного дня рідної мови. Цей день був заснований рішенням 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у листопаді 1999р. і відзначається з 2000р. 21 лютого з метою захисту мовного і культурного різнобарв'я.
Гостям свята були представники організацій національних меншин та національних спільнот, які зареєстровані на території Херсонщини. Вони прийшли розповісти про свою неповторну рідну мову і дати присутнім можливість доторкнутися до своєї рідної культури, своєї мови. Адже як писав Панас мирний „найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, спочування”
Цікавим і пізнавальним були розповіді Січковської – Хавалджи Є.І., голови міської спільноти греків „Еллада”, та Батарова Г.Б., заступника голови „Русского культурного центра» про діяльність центрів, які вони представляють.
Яскравими і веселими були виступи представників центру німецької культури і ділової співпраці та обласної польської спільноти „Полонія” спільно з учнями школи № 16, на базі якої вивчаються зазначені мови. Учасники представили кілька невеличких вистав з національного фольклору, виконували на рідній мові кілька віршів та пісень.
Особливе замилування викликала декламація вірша турецькою мовою виконанні Оніщенко Олени, студентки ІІІ курсу, представника центру турецької культури при ХДУ.
У фінальній частині свята прозвучали українські народна пісні у виконанні народного ансамблю „Берегиня”.
Свято закінчилось теплим спілкуванням між гостями та глядачами, а також загальним фотографуванням.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід