Новини
17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...

17.01.2017 08:23 (for.lib.kherson.ua)

Бібліотечні сервіси для вчителів іноземних мов
Нові технології та прийоми роботи, нові інформаційні та бібліотечні сервіси – це нагальна і завжди...

16.01.2017 13:50

Гість родом із Бразилії запрошує
«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Театральний хронограф: відзначаючи 135-річчя Вс. Мейєрхольда

Театральний хронограф: відзначаючи 135-річчя Вс. Мейєрхольда

08.02.2009
8 лютого у відділі рідкісних і цінних видань відбулася презентація виставки «Театральний хронограф», організованої в рамках фестивалю, що проводився до 135-річчя з дня народження всесвітньовідомого режисера-новатора Вс. Мейєрхольда

Херсону є чим пишатися. Період становлення Мейєрхольда як режисера припав на 1902-1904 рр. минулого століття. І, завдяки щасливому випадку, це відбулося саме на провінційній сцені Херсонського драматичного театру.
У 1902 р., залишивши Московський Художній театр, де відпрацював чотири сезони, В.Е.Мейєрхольд починає свою самостійну діяльність як антрепренер разом з А.С.Кошеверовим, очолюючи «Трупу російських драматичних артистів» у Херсоні.
Літопис подій того періоду яскраво відображений на сторінках періодичних видань початку ХХ ст. – газетах «Юг», «Родной край», «Херсонские губернские ведомости», журналах «Весы», «Театр и сцена», які зберігаються у фондах нашої бібліотеки. Зберігся і єдиний номер (6/7) журналу за 1914 р. «Любовь к трем апельсинам», що видавався В.Е.Мейєрхольдом.
Актори-аматори і режисери-початківці молодіжного експериментального театру та шанувальники театрального мистецтва мали можливість ознайомитися з цікавими прижиттєвими публікаціями, що свідчать про зародження на сцені херсонського театру «Товариства нової драми», очолюваного В.Е.Мейєрхольдом, перегорнути сторінки видань про становлення нового театру початку ХХ століття.
Присутніх підкорив натхненний виступ заслуженого працівника культури В’ячеслава Гребенюка, який розповів про творчу діяльність визнаного генія акторської майстерності та режисури, а також повідомив чимало цікавих фактів про херсонський період його діяльності.
 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід