Новини
17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...

17.01.2017 08:23 (for.lib.kherson.ua)

Бібліотечні сервіси для вчителів іноземних мов
Нові технології та прийоми роботи, нові інформаційні та бібліотечні сервіси – це нагальна і завжди...

16.01.2017 13:50

Гість родом із Бразилії запрошує
«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > 120 річниця від дня народження «рицаря срібного століття» М. С. Гумільова (1886 - 1921), російського поета

120 річниця від дня народження «рицаря срібного століття» М. С. Гумільова (1886 - 1921), російського поета

15.04.2006
15 квітня 2006 року виповнюється 120 років від дня народження «рицаря срібного століття» російської літератури Миколи Гумільова. На базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки 11 квітня проведений літературно-творчий вечір «Посередині подорожі земної». 120 річниця від дня народження «рицаря срібного століття» М. С. Гумільова (1886 - 1921), російського поетаКінець ХХ століття, як і попередні рубежі сторіч, знову ознаменувався кардинальними змінами в суспільному житті, свідомості й культурі. Все це на початку 1990-х років змусило літературознавців по-новому глянути на історію російської літератури взагалі й срібного століття зокрема.
В історії російської словесності є імена-камертони, саме звучання яких призиває думати про явища куди більш широкі, ніж конкретна їх творчість. Одне з таких імен – Микола Гумільов. Про долю поета, у якій бачиться переломлення світлої й трагічної долі російської інтелігенції, розповів член Національного Союзу Письменників України, член Міжрегіонального Союзу Письменників, лауреат багатьох регіональних премій Питалєв П. І.
Творчість М. Гумільова оцінювалася сучасниками полярно: одні (В. Брюсов, І. Аннєнський, В. Іванов) відзначали його талановитість, майстерність, смак; інші (Є. Янтарьов, Л. Войтоловський, Б. Садовськой) у всьому цьому йому відмовляли. Але суперечливість оцінок, свідчить про те, що поезія М. Гумільова стала подією для епохи срібного століття. Відчути силу гумильовської поезії присутнім дали можливість бібліотекар відділу обслуговування Є. Шевченко, а також творці літературного сайту «Укус» І. Мішуков і М. Підгайний, у чийому виконанні пролунали вірші й пісні на слова Миколи Гумільова, покладені на музику Ігорем Мішуковим.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід