Новини
17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...

17.01.2017 08:23 (for.lib.kherson.ua)

Бібліотечні сервіси для вчителів іноземних мов
Нові технології та прийоми роботи, нові інформаційні та бібліотечні сервіси – це нагальна і завжди...

16.01.2017 13:50

Гість родом із Бразилії запрошує
«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Вечір історичного портрету: „Князь Таврійський Григорій Олександрович Потьомкін” до 270-річчя від дня народження.

Вечір історичного портрету: „Князь Таврійський Григорій Олександрович Потьомкін” до 270-річчя від дня народження.

24.09.2009

...Много было званых и много избранных;
но в длинном списке ее любимцев, обреченных презрению потомства,
имя странного Потемкина будет отмечено рукою истории.
Он разделит с Екатериною часть воинской ее славы, ибо ему обязаны мы
Черным морем и блестящими, хоть и бесплодными, победами в северной Турции.

А.С.Пушкин
(Некоторые исторические замечания)

 

24 вересня 2009 року у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбувся вечір історичного портрету: „Князь Таврійський Григорій Олександрович Потьомкін” до 270-річчя від дня народження.
Григорій Олександрович Потьомкін, один з фаворитів Катерини ІІ, видатний державний діяч Росії, генерал-фельдмаршал, кавалер найвищих нагород Росії, світліший князь римської імперії і так далі, і далі, як писали в тій далекій старині, про яку у багатьох не завжди вірні уявлення. І тому важливо нам – херсонцям – виокремити історичну правду серед безлічі думок, припущень та міфів. Адже Потьомкін був одним із засновників міста Херсон, сприяв розвитку всього Причорноморського краю. Про справи світлішого князя на півдні імперії свідчать документи того часу, представлені науковим працівником Державного архіву Херсонської області Стукаловою О.І. Краще зрозуміти видатну особистість, допомогли окремі фрагменти з відеофільму "Великолепный князь. Григорий Потемкин".
Навіть після смерті князя Тавриди, загадки, пов’язані з його ім’ям, залишилися. Краєзнавець Вірлич А.Е. розкрив таємницю могили Потьомкіна у Катерининському соборі міста Херсона. А науковий працівник Херсонського обласного краєзнавчого музею Дяченко С.А. ознайомив присутніх з історією відомого Потьомкінського палацу та версіями щодо місцезнаходження будинку князя у Херсоні.
Але за короткий час неможливо представити у повному обсязі матеріали про таку значну та суперечливу особистість. Тому на сайті бібліотеки створена окрема сторінка, присвячена князю Таврійському Григорію Олександровичу Потьомкіну - http://www.lib.kherson.ua/ukr-p2-peopl-1.htm, де представлені: біографічна довідка; 12 найвизначніших повнотекстових джерел, серед яких твори сучасників видатного діяча та найновіші історичні праці; посвяти; історії та цікаві випадки із життя; фотогалерея, сучасні статті щодо вшанування пам’яті та навіть 2 відеофільми.
Учасники заходу також мали можливість ознайомитися з добіркою друкованих видань, присвячених світлішому князю, з фондів краєзнавчого відділу бібліотеки.
 Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід