Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Проблеснуть блестящим метеором...» Літературно-мистецький вечір до 195 річниці від дня народження М. Ю. Лермонтова

«Проблеснуть блестящим метеором...» Літературно-мистецький вечір до 195 річниці від дня народження М. Ю. Лермонтова

25.10.2009

     У нинішньому році рід Лермонтов відзначає своє 950-річчя: це прізвище відоме з 1057 року. Російський же рід Лермонтов-Лермонтових на шість століть молодше.
     По всьому світу пустило паростки потужне древо роду, одна з гілок якого йде від знаменитого шотландського поета й віщуна XIII століття Томаса Лермонта, оспіваного в переказах як «Томас Віршотворець із Ерсильдауна».
     Наприкінці ХVI – початку XVII століття багато хто із Лермонтів з Балькоми стали «солдатами удачі» – військовими найманцями. Доля розкидала їх по світу, й один з божої волі в 1613 році опинився в Росії. Саме від цієї гілки з'явився російський поет Михайло Юрійович Лермонтов. 195 річниці від дня народження якого й було присвячене засідання об'єднання вільних художників "Ракурс".
     Портретні зображення поета, що дійшли до нас, так само, як і опис його зовнішності й характеру сучасниками, не доповнюють, а суперечать один одному. Одним М. Ю. Лермонтов здається холодним, жовчним, дратівливим. Інших вражає жвавістю й веселістю.
     Віч-на-віч він був люб'язний, мова його була цікава, завжди оригінальна й трішки уїдлива. Але в компанії товаришів це був справжній диявол, втілення шуму, буйства, розгулу, глузування.
     І все ж таки за свої неповні 27 років Лермонтов створив цілий ряд творів, що стали класикою російської літератури.
     Осягнути внутрішній світ поета допоміг перегляд документального біографічного фільму "М. Лермонтов. Молитва мандрівника" в основу якого лягли роздуми про Михайла Юрійовича Д. Мережковського, В. Соловйова, В. Розанова, В. Бєлінського, Д. Андрєєва, И. Андроникова й Н. Лосского. Після якого присутні мали можливість подискусіювати стосовно значення Лермонтова в російській літературі.
     Завершила вечір поетично-музична композиція у виконанні членів об'єднання.
 Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід