Новини
06.12.2016 14:17

Нікуди без казки
Саме так вирішили викладачі німецької мови кафедри галузевого перекладу Херсонського національного технічного...

06.12.2016 12:56

«Простір Світу, Мудрості, Любові» – відкриття виставки художніх робіт Валерія Моругіна
В мире временном, сущность которого – тлен, Не сдавайся вещам несущественным в плен. Сущим...

06.12.2016 11:44 (biblio.lib.kherson.ua)

Таємницю назви міста Каховки розкрито!
У гостях у клубі любителів історії «КЛІО» побувала Алла Миколаївна Яблонська – почесний...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Минуле та сьогодення книжкового знаку

Минуле та сьогодення книжкового знаку

29.03.2007
29 березня відділ рідкісних та цінних видань обласної книгозбірні зібрав широке коло шанувальників книги на презентації книжкової виставки "Різцем та пензлем: мистецтво книжкового знаку", присвячену екслібрису.

Широкоохватна за обсягом, тематикою та видами представлених видань виставка ознайомила присутніх з з грунтовними дослідженнями визнаних книгознавців, як то С.Івенського, О.Ласунського, О.Сидорова, Є.Осетрова, Є.Мінаєва, С.Фортинського та ін. стосовно історії, теорії та практики художнього розвитку книжкового знаку.
Образотворчі видання та числені публікації зі сторінок періодики, представлені на виставці, надали змогу ознайомитись з майстрами екслібриса різних епох та країн.
Херсонські видання і публікації місцевих книголюбів відкрили для багатьох сторінку з історії херсонської екслібристики, зокрема, розповіли про діяльність уродженця Херсона, історика-краєзнавця, відомого цінителя та знавця книги, екслібриста С.Сильванського.
Присутні спізнались з магією творчості талановитого херсонського художника Фелікса Кідера, блискучого графіка, майстра екслібриса.
Найцікавіші примірники з бібліотечного зібрання книг з екслібрисами зайняли чільне місце на виставці. Представлені книжкові знаки графа Г.Строганова, музичного критика С.Юферова, військового лікаря Ф.Зільберштейна, інженера В.Пещанського, вражаючи майстерністю виконання, ніби повернули нас в минулу епоху ХІХ – початку ХХ ст. А екслібриси херсонського колекціонера Л.Ширяєва, книгознавця Я.Бердичевського, журналіста І.Шаповала, голови херсонського клубу книголюбів І.Замараєвої тощо позначені вже характерними рисами сучасності.
Вже стало доброю традицією сумісне проведення масових заходів відділу разом з місцевим об'єднанням книголюбів "Кобзар". Члени клубу не залишились байдужими і на цей раз та взяли участь в організації і проведенні презентації. Книголюби І.Замараєва, О.Марущак, В.Бистров, В.Черніков, старший викладач кафедри дизайну технічного університету С.Сазонов надали змогу шанувальникам книги ознайомитись з матеріалами зі своїх колекційних зібрань і розповіли багато цікавого про минуле та сьогодення книжкового знаку.

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід