Новини
02.12.2016 09:22

Музичний факультатив
Учні Херсонської загальноосвітньої школи №37 вивчають німецьку мову факультативно, і чимало сил і старань...

02.12.2016 08:58

Мрієш, щоб наступний рік був більш вдалим? Попіклуйся про це заздалегідь – навчись планувати свій час
Останні тижні року, що спливає, – найкращий час для підбиття підсумків та планування свого подальшого...

01.12.2016 10:48

Останній день виставки
В останній день експозиції виставки, присвяченої 75-річчю депортації етнічних німців з території України,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Перша зимова дебатна школа від ХМІГ «Кип’яток» у бібліотеці

Перша зимова дебатна школа від ХМІГ «Кип’яток» у бібліотеці

01.03.2016 16:55

У бібліотеці ім. Олеся Гончара пройшла Перша зимова дебатна школа. Організатори  - Херсонська молодіжна ініціативна група «Кип’яток». В останній уїк-енд лютого близько 30 учасників покращували свої навики дебатування.

Напередодні ХМІГ «Кип’яток» проводила ряд дебатних заходів: Осінню дебатну школу, веб-турніри з Одесою та Миколаєвом, турніри в Херсоні. Саме тому під час зимової школи було два треки: для новачків та вже досвідчених дебатерів.

Протягом перших двох днів для учасників було проведено ряд тренінгів. Так, досвідчений дебатер Микита Буров розповідав новачкам, що таке дебати, аргументація та контраргументація, як краще підготувати аналітичний виступ. Для досвідчених було проведено два тренінги з політичної культури та її типологізації (тренерами були учасники ініціативної групи – Анастасія Супрун та Станіслав Білий). Тренінг з ораторської майстерності було проведено Віктором Смірновим з Миколаєва. Ще одним тренером став Павло Богаченко, голова Одеського відділення Федерації дебатів України. Він розповів як ефективно підготуватися до дебатного раунду за 15 хвилин. А для досвідчених дебатерів Павло підготував тренінг «Як мислить суддя».

В останній день школи було проведено турнір. Десять команд взяли участь у трьох раундах, за результатами яких чотири команди вийшли у фінал. Суддями стали: Микита Буров і Антон Амєльохін з Одеського відділення ФДУ, а також – Тетяна Степанова – голова Миколаївського осередку ФДУ. Кубок отримала команда «Тетра», в складі якої були і досвідчений дебатер Ілля Дерев'янченко, і новенька Аня Пластун.

В Херсоні ще немає дебатного клубу і наше місто ще не приєдналося до учасників Федерації дебатів України, але в останній час дебатний рух став інтестивно розвиватися. А Перша зимова дебатна школа в черговий раз показала високу зацікавленість херсонської молоді в дебатах.Вхід