Новини > "ПІВДЕНЬ 2014"

"ПІВДЕНЬ 2014"

Всі новини
27.05.2014

В цьому році національній спілці фотохудожників України виповнюється 25 років. Вік зрілості та майстерності. Херсонська обласна організація Національної спілки фотохудожників України (ХОО НСФХУ), продовжуючи та примножуючи традиції, зустрічає цей ювілей 10-ю звітною виставкою «ПІВДЕНЬ 2014».
Організація зросла чисельно, і найголовніше, рівнем майстерністі. Значна кількість амбіційних фотохудожників Херсонщини отримали визнання за кордоном. За активну і успішну участь у міжнародних фотосалонах і виставках, в першу чергу, під патронатом міжнародної федерації фотомистецтва FIAP удостоєні звання  АFIAP (художник FIAP) відомі фотомайстри: Вацлав Мошинський, Микола Стрекаловський, Василь Рилеєв, Ігор Бережний, Ігор Вертьолкін, Ігор Бойченко.  А  Ігор Бережний та Микола Стрекаловський за свою творчість удостоєні звання ЕFIAP (заслужений художник FIAP).
Високі нагороди (золоті медалі та інші відзнаки) на міжнародних і вітчизняних виставках отримали роботи талановитих фотохудожників Георгія Веріна, Вячеслава Савельева, Олексія Білоуса, Єлізавети Якушенко.
В переважній більшості члени нашої організації мають свій неповторний почерк. Лірикою і філософським змістом наповнені фотографії Олександра Андрющенка, чудові майстри пейзажної фотографії Віктор Волошин, Юрій Кружнов і Володимир Іванов, майстер студійної фотографії Олександр Зборщик, в успішному пошуку молодий і обдарований Антон Гойдін, у глядачів постійним успіхом користуються фотографії підводного світу Ігоря Вертьолкіна та Артура Водопьянова. Не залишають байдужими глядачів роботи Ростислава Швеця.
В останні роки у ХОО НСФХУ засяяло сузір´я жінок-фотохудожників: Ольга Грабовська і Наталя Алтипіна створили тандем, досить виняткове явище у творчій фотографії, і успішно заявили про себе неперевершиними натюрмортами. Роботи Наталі Джерук і Олени Коваленко викликають у глядачів різні почуття: ностальгія за втраченим, суть буття, або радість життя.
Організатори  виставки мають скромну мету - відобразити  невгасиме прагнення i здатнiсть всiх людей до виживання в непростих сучасних умовах життя, якi об´єднанi однiєю соцiальною проблемою i одним багатющим внутрiшнiм свiтом. Фотохудожники  Херсонщини, демонструючи свої свiтлини, прагнуть  залучити  глядача до виховання почуття взаєморозумiння соцiальних проблем та прагнуть прищеплювати любов i вiдчуття прекрасного. Не забуті й інші проблеми: пiзнання  з середини через жанровi портрети сучасників, а так само контраст незмiнної краси природи i жахливий стан вмираючих територій.
Але всупереч незгодам та негараздам - свiтлини наших авторів (а це душа та серця фотохудожникiв)  несуть в собi невгамовну пристрасть та здатнiсть до виживання людей в сьогоденні.
З 17 травня виставка «ПІВДЕНЬ 2014» експонується на третьому поверсі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Вхід вільний.

Володимир Худолєй,
тимчасово виконуючий обов'язки голови ХОО НСФХУ

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день