Новини
23.01.2017 14:49 (art.lib.kherson.ua)

Мульт-вікенд «Читаємо книгу – дивимося мультфільм»
27 січня виповнюється 185 років від дня народження відомого англійського письменника Льюїса Керролла,...

23.01.2017 09:12 (biblio.lib.kherson.ua)

«Ваші курси – то острівець чогось неймовірного у цьому житті!»
Сьогодні було одне з найцікавіших занять на курсах української мови. Ми вчили назви частин тіла людини,...

23.01.2017 07:18 (for.lib.kherson.ua)

Інавгурація 45-го президента США
Інавгурація президента США – це урочиста церемонія присяги і вступу на посаду президента США....


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Поезії живий зв'язок сердець

Поезії живий зв'язок сердець

21.03.2016 09:53

«Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох»

Ліна Костенко

Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Поети та поезія - світ дивовижної загадкової краси, образ втечі у фантастичне існування, вибір особливого життя.

Достеменно невідомо, хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Енхедуани, яка жила в 23 столітті до нашої ери.

Про життя поетеси відомо лише те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона, який завоював Ур (територія сучасного Ірану). Енхадуана писала про місячного бога Нанна та його дочку, богиню вранішньої зорі Інанну.

Пройдуть роки, і світ відкриє для себе імена незрівнянного Вільяма Шекспіра, талановитого Вольтера, славетного Тараса Шевченка, генія пера Олександра Пушкіна, які писатимуть на вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни, свободи та неволі.

Поезія стала настільки популярною, що на 30-й сесії ЮНЕСКО, яка відбулося 1999 р., для неї встановили окремий день — 21 березня. Вперше це свято відзначено у 2000 р. у Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. В Україні відзначається з 2004 року.

Тож з нагоди Всесвітнього дня поезії відділ обслуговування користувачів підготував книжково-ілюстративну виставку «Поезії живий зв'язок сердець», на якій шанувальники поетичного слова ознайомляться з кращими творами відомих українських і зарубіжних авторів та молодих поетів. Виставка складається з трьох розділів. Перший розділ «Коштовна спадщина світової поезії» містить кращі зразки поетичного слова з усього світу. Другий - «Апостоли української поезії», представляє вірші геніальних українських класиків. Третій розділ «Поезія 3-го тисячоліття» демонструє поетичні збірки наших сучасників, які є важливою складовою європейського культурного поля. Сучасна українська поезія допомагає осягнути нюанси свого часу, адже саме поет, як ніхто інший, має сили та наснагу хоробро дивитися в очі дійсності та не приховувати правду.

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку і поринути у чарівний світ Поезії.

Вхід