Новини
23.01.2017 14:49 (art.lib.kherson.ua)

Мульт-вікенд "Читаємо книгу - дивимося мультфільм"
27 січня виповнюється 185 років від дня народження відомого англійського письменника Льюїса Керролла,...

23.01.2017 09:12 (biblio.lib.kherson.ua)

«Ваші курси – то острівець чогось неймовірного у цьому житті!»
Сьогодні було одне з найцікавіших занять на курсах української мови. Ми вчили назви частин тіла людини,...

23.01.2017 07:18 (for.lib.kherson.ua)

Інавгурація 45-го президента США
Інавгурація президента США – це урочиста церемонія присяги і вступу на посаду президента США....


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Презентація унікального видання в бібліотеці

Презентація унікального видання в бібліотеці

14.11.2016 11:26

З нагоди 40-річчя утворення Української Гельсінкської Групи в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара відбулася презентація книги «Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінкських угод. Документи і матеріали».

У 1975 році 35 держав світу підписали Гельсінкську угоду, чим зобов’язалися дотримуватись основних свобод і прав людини. А вже 9 листопада 1976 року сформувалася Українська Гельсінкська Група, яка запровадила збір доказів про порушення прав людини в Україні. Завдяки  її діяльності почали оприлюднюватися дані про українців-політв’язнів, що перебували у засланні або були запроторені до психлікарень.

На початку заходу всіх привітав координатор проекту Дементій Білий, Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України.

На заході Наталія Козаренко, координатор мережі приймалень Української Гельсінкської Спілки, розповіла про діяльність Української Гельсінкської Спілки на сучасному етапі та презентувала нове 4-томне видання «Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінкських угод. Документи і матеріали». В ньому вперше в Україні публікуються документи і матеріали Української Гельсінкської Групи та біографічні відомості 43 членів Групи.

Учасники заходу переглянули відео із циклу «В’язні сумління» про зародження правозахисного руху в Україні та діяльність українських дисидентів. Гості мали унікальну можливість поспілкуватися з безпосередніми учасниками тих подій. Активіст Народного Руху України Олександр Жупина підготував доповідь про те, як діяла Гельсінкська Спілка на Херсонщині наприкінці 80-х - початку 90-х рр. Поділилися спогадами також Сергій Басюк та Олег Зайченко. А Сергій Демчишин представив періодичні видання, листи та документи тих років.

Бібліотеці подарували два примірника нового видання. Всі користувачі Гончарівки зможуть з ним ознайомитись.

Вхід