Новини
19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...

17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Схилімо голови в скорботі

Схилімо голови в скорботі

27.11.2016 14:53

Щорічно в четверту суботу листопада Україна згадує жертв голодоморів. В пам’яті українців голодомор 1932-33 рр. залишається однією з найстрашніших сторінок минулого. Ця трагедія завжди хвилюватиме серця людей. З цієї нагоди бібліотека провела вечір-реквієм «Схилімо голови в скорботі» для солдатів строкової служби ВЧ 3056.

На заході були представлені факти, які переконливо підтверджують наміри комуністичного керівництва використати штучно організований голод для винищення українських селян. За сімнадцять місяців в Україні, за різними оцінками, загинуло від 3 до 10 млн. людей. Від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини,  майже 25 тисяч – щодня.

Учасники заходу переглянули відеоматеріали, які ілюструють жахливий злочин. На рідкісних кадрах можна побачити, як здійснюються насильницькі продзаготівлі – озброєні загони перевіряють селянські хати і забирають усі продукти. Також були продемонстровані уривки з документального фільму «Великий голод»: спогади людей, які пережили голодомор, та висновки науковців щодо фізичного та психічного стану людини під час голодування.

Солдати висловили свої думки про голодомор як геноцид українського народу та поділилися спогадами своїх рідних про ті страшні часи. Також вони ознайомились із фундаментальною працею – «Національною книгою пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

Учасники заходу вшанували пам’ять всіх загиблих хвилиною мовчання. На завершення вони запалили свічки – символ пам’яті про мільйони загиблих українців.Вхід