Новини
17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...

17.01.2017 08:23 (for.lib.kherson.ua)

Бібліотечні сервіси для вчителів іноземних мов
Нові технології та прийоми роботи, нові інформаційні та бібліотечні сервіси – це нагальна і завжди...

16.01.2017 13:50

Гість родом із Бразилії запрошує
«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Символіка кольорів великодніх декорацій

Символіка кольорів великодніх декорацій

29.04.2013

Великодні свята в Україні наближаються, і напередодні Вербної неділі співробітники сектору обліку користувачів провели зустріч з вихованцями зразкової студії образотворчого мистецтва «Декор» Херсонського будинку дитячої та юнацької творчості. Діти готуються до свята Великодня - розфарбовують великодні яйця, малюють, приготували 2 великодніх дерева для святкового оформлення парку.
Ми розповіли дітям про те, як готуються до свята Великодня і відзначають його їхні однолітки з Німеччини і німецькомовних країн. Найбільше цікавило дітей питання символіки великодніх кольорів, представлених в декораціях і атрибутах святкового оформлення. Діти дізналися, що колір посту - фіолетовий, а яйця розфарбовують в червоний, рожевий, помаранчевий і пурпурний кольори. Білий колір у великодніх декораціях представлений ягням, який присутній на святковому столі у вигляді солодкого пряника і прикрашений яскравими розфарбованими яйцями. Вербна неділя у своїй основі - пальмова неділя, але в наших широтах пальма не росте і ми застосовуємо для освячення вербу, а більш південні країни - самшит.
Один із звичаїв свята - битися яйцями - родом з Баварії, однієї з земель Німеччини. Ми розповіли і про інші звичаї Великодня - пошук розфарбованих яєць, які сховав зайчик, прикрашення криниць в селах, оформлення великоднього дерева. Саме звичай прикрашати дерево припав до душі малюкам, вони з задоволенням прикрасили 2 дерева своїми творіннями. Свято вдалося на славу!
Ми дякуємо керівництву Херсонського ДДЮТ і  Масс Олені Анатоліївні за запрошення на святкове засідання студії «Декор» і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Сектор обліку користувачівВхід