Новини
09.12.2016 12:11

Мистецтво керувати часом: складно, але можливо
Спитайте, кому хоч раз у житті не вистачало часу? Хто хоч раз жалкував про те, що доба розрахована лише...

08.12.2016 11:36

Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко
Нещодавно Україна святкувала 25-річчя Збройних Сил. Сучасна армія – це професійно підготовані,...

08.12.2016 11:19 (biblio.lib.kherson.ua)

Вчити українську – модно!
Ось уже четвертий рік поспіль у Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови»....


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Символіка кольорів великодніх декорацій

Символіка кольорів великодніх декорацій

29.04.2013

Великодні свята в Україні наближаються, і напередодні Вербної неділі співробітники сектору обліку користувачів провели зустріч з вихованцями зразкової студії образотворчого мистецтва «Декор» Херсонського будинку дитячої та юнацької творчості. Діти готуються до свята Великодня - розфарбовують великодні яйця, малюють, приготували 2 великодніх дерева для святкового оформлення парку.
Ми розповіли дітям про те, як готуються до свята Великодня і відзначають його їхні однолітки з Німеччини і німецькомовних країн. Найбільше цікавило дітей питання символіки великодніх кольорів, представлених в декораціях і атрибутах святкового оформлення. Діти дізналися, що колір посту - фіолетовий, а яйця розфарбовують в червоний, рожевий, помаранчевий і пурпурний кольори. Білий колір у великодніх декораціях представлений ягням, який присутній на святковому столі у вигляді солодкого пряника і прикрашений яскравими розфарбованими яйцями. Вербна неділя у своїй основі - пальмова неділя, але в наших широтах пальма не росте і ми застосовуємо для освячення вербу, а більш південні країни - самшит.
Один із звичаїв свята - битися яйцями - родом з Баварії, однієї з земель Німеччини. Ми розповіли і про інші звичаї Великодня - пошук розфарбованих яєць, які сховав зайчик, прикрашення криниць в селах, оформлення великоднього дерева. Саме звичай прикрашати дерево припав до душі малюкам, вони з задоволенням прикрасили 2 дерева своїми творіннями. Свято вдалося на славу!
Ми дякуємо керівництву Херсонського ДДЮТ і  Масс Олені Анатоліївні за запрошення на святкове засідання студії «Декор» і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Сектор обліку користувачівВхід