Новини
19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...

17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Свідки великої шани

Свідки великої шани

03.03.2015 13:08

Великий поет живе у своїх творах та серцях українців. Його образ, світ думок і почувань, прагнень та ідеалів постає перед нами насамперед з того, що він написав, чим збагатив духовну скарбницю людства. Водночас, прочитавши твори поета, ми проймаємося невідступним бажанням у всій повноті й точності пізнати його життєвий і творчий шлях, громадську діяльність, духовні інтереси. Школярам старших класів школи № 52 було презентовано найцікавіші документи всенародної шани Тараса Григоровича Шевченка - старі поштові картки, зібрані у одному виданні Яцюком Володимиром Макаровичем.
Яцюк, Володимир Макарович. Не забудьте пом'янути... [Образотворчий матеріал] : шевченківська листівка як пам'ятка історії та культури, 1890-1940 / В. М. Яцюк; макет та худож. оформ. Л. Андрієвського. - К. : Криниця, 2004. - 486 с. : ілюстр. - Контртитул англ. - Текст укр., англ.
Це фотографічні та художні портрети Кобзаря, репродукції його малярських творів, ілюстрації до віршів та поем, композиції з надруком поетових рядків, натурні фото та художні зображення місць, пов’язаних з біографією митця, твори образотворчого мистецтва на вшанування й увічнення його пам’яті, листівки-монтажі, ювілейні та добродійні картки. У дослідженні багато місця відведено питанням класифікації, встановлення авторства, часу й місця друку цих промовистих мініатюрних пам'яток, значна частина з яких публікується вперше. За кількістю зібраного філокартичного матеріалу, присвяченого одній історичній постаті, ґрунтовністю його опрацювання монографія не має аналогів.
Незважаючи на те, що видання розраховане на науковців, митців, музейників та колекціонерів, філокартична Шевченкіана своїм розмаїттям приємно здивувала і зацікавила молоде покоління читачів.Вхід