Новини
02.12.2016 09:22

Музичний факультатив
Учні Херсонської загальноосвітньої школи №37 вивчають німецьку мову факультативно, і чимало сил і старань...

02.12.2016 08:58

Мрієш, щоб наступний рік був більш вдалим? Попіклуйся про це заздалегідь – навчись планувати свій час
Останні тижні року, що спливає, – найкращий час для підбиття підсумків та планування свого подальшого...

01.12.2016 10:48

Останній день виставки
В останній день експозиції виставки, присвяченої 75-річчю депортації етнічних німців з території України,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Свідки великої шани

Свідки великої шани

03.03.2015 13:08

Великий поет живе у своїх творах та серцях українців. Його образ, світ думок і почувань, прагнень та ідеалів постає перед нами насамперед з того, що він написав, чим збагатив духовну скарбницю людства. Водночас, прочитавши твори поета, ми проймаємося невідступним бажанням у всій повноті й точності пізнати його життєвий і творчий шлях, громадську діяльність, духовні інтереси. Школярам старших класів школи № 52 було презентовано найцікавіші документи всенародної шани Тараса Григоровича Шевченка - старі поштові картки, зібрані у одному виданні Яцюком Володимиром Макаровичем.
Яцюк, Володимир Макарович. Не забудьте пом'янути... [Образотворчий матеріал] : шевченківська листівка як пам'ятка історії та культури, 1890-1940 / В. М. Яцюк; макет та худож. оформ. Л. Андрієвського. - К. : Криниця, 2004. - 486 с. : ілюстр. - Контртитул англ. - Текст укр., англ.
Це фотографічні та художні портрети Кобзаря, репродукції його малярських творів, ілюстрації до віршів та поем, композиції з надруком поетових рядків, натурні фото та художні зображення місць, пов’язаних з біографією митця, твори образотворчого мистецтва на вшанування й увічнення його пам’яті, листівки-монтажі, ювілейні та добродійні картки. У дослідженні багато місця відведено питанням класифікації, встановлення авторства, часу й місця друку цих промовистих мініатюрних пам'яток, значна частина з яких публікується вперше. За кількістю зібраного філокартичного матеріалу, присвяченого одній історичній постаті, ґрунтовністю його опрацювання монографія не має аналогів.
Незважаючи на те, що видання розраховане на науковців, митців, музейників та колекціонерів, філокартична Шевченкіана своїм розмаїттям приємно здивувала і зацікавила молоде покоління читачів.Вхід