Новини > Тренінг зі створення «кластера креативних індустрій»

Тренінг зі створення «кластера креативних індустрій»

Всі новини
02.05.2019 10:23

Сьогодні креативна економіка стає основою світової економіки. Cучасні швидкі зміни в глобальних процесах творення і впровадження винаходів свідчать про те, що вся економіка майбутнього буде креативною. Креативність економіки є визначенням її якості, так само, як і ефективність. Економічний вимір креативності полягає у виявленні її впливу на підприємництво, генерування і стимулювання інновацій, підвищення продуктивності та економічного зростання.

В Україні вже починає формуватися кластер креативних індустрій – індустрій, що походять із індивідуальної творчості, навичок і талантів. Креативні індустрії мають потенціал до формування добробуту і створення робочих місць через генерування та економічну реалізацію об’єктів інтелектуальної власності.

Створення кластера креативних індустрій ініційовано і на території Херсонщини за сприяння громадської організації «Бізнес-асоціація “МИ – ХЕРСОНЦІ”» для розвитку ефективних механізмів співпраці та популяризації креативної економіки у регіоні. Цю ініціативу підтримали Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ та Регіональний фонд Східного партнерства з питань реформи державного управління.

Для розуміння суті «кластера креативних індустрій» та об'єднання навколо цієї ідеї представників творчих кіл громадською організацією «Бізнес-асоціація “МИ – ХЕРСОНЦІ”» 27 квітня 2019 року був проведений тренінг. Спікером на заході став відомий науковець, представник Київської школи Бізнесу Михайло Крикунов.

Херсонська книгозбірня, яка є центром чисельних творчих рухів та ініціатив, не могла пройти осторонь як теми створення на території області «кластера креативних індустрій», так і участі у тренінгу. На зазначеному заході побував працівник соціо-культурного сектору нашої книгозбірні Костянтин Капошилін.

Під час тренінгу учасники мали можливість засвоїти теоретичне підґрунтя для створення відповідних кластерів, вивчили досвід роботи кластерів в Україні та за кордоном; окреслили проблеми, які заважають розвитку сучасної культури в регіоні, зокрема, її низька ринкова вартість та неможливість залучення до «культурного продукту» представників середнього класу. Також серед проблем сучасного розвитку культури були зазначені: відсутність належної підтримки з боку владних інститутів та спільного діалогу між представниками творчих кіл.

Саме у вирішенні зазначених проблем відводиться роль кластеру – як об'єднанню конкуруючих між собою сил задля подолання спільних проблем в галузі.

Учасники тренінгу мали можливість вивчити ринок запропонованих послуг у галузі культури в місті Херсоні, а також поділитися враженнями від його роботи.

Особлива увага приділялася досвіду міста Львова в питаннях створення «кластеру креативних індустрій», а саме – як позитивних, так і негативних складових українських напрацювань діяльності зазначених кластерів.       

Під кінець заходу велася жвава дискусія щодо подальшої долі «культурних продуктів», які створюються на території нашого міста та області.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день