Новини
02.12.2016 09:22

Музичний факультатив
Учні Херсонської загальноосвітньої школи №37 вивчають німецьку мову факультативно, і чимало сил і старань...

02.12.2016 08:58

Мрієш, щоб наступний рік був більш вдалим? Попіклуйся про це заздалегідь – навчись планувати свій час
Останні тижні року, що спливає, – найкращий час для підбиття підсумків та планування свого подальшого...

01.12.2016 10:48

Останній день виставки
В останній день експозиції виставки, присвяченої 75-річчю депортації етнічних німців з території України,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Український державник М. Вербицький

Український державник М. Вербицький

06.03.2015 06:45

Національні символи – це вияв високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації.
Національний гімн – вищий прояв волелюбних прагнень народу, духовних устремлінь. Цього року Україна відзначає 200-річчя від дня народження автора музики гімну України М. Вербицького та 150-річчя з часу першого виконання гімну. Херсонська ОУНБ ім. Олеся Гончара також долучилася до вшанування цих визначних дат. У стінах книгозбірні 5 березня відбувся захід під назвою «Український державник М. Вербицький». Учні Херсонських ЗОШ № 13 та № 47 ознайомилися з біографією М. Вербицького, історією виникнення пісні, що стала символом нації, подіями, що пов’язані з першим виконанням гімну, а також значенням цього незнищенного твору для українців, особливо в сучасний надскладний час. Також усі присутні переглянули відео, коли гімн представляв націю у доленосні моменти держави. Гімн України звучав у різних варіантах: і в першому тиражованому на грамплатівці записі, що був здійснений на Студії Columbia, США, в 1916; і в офіційному варіанті; і в рок-версії; і мовами різних національностей. Але особливо вразило живе виконання гімну ансамблем бандуристів «Чарівні струни» музичної школи № 2 під керівництвом Яновської Любові Петрівни.
Нова суверенна держава Україна має завжди пам'ятати патріотично-національні слова гімну «Ще не вмерла Україна», створеного діячами культури Наддніпрянщини і Галичини, - який понад століття надихав до національних поривань народу до своєї суверенності.Вхід