Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Український державник М. Вербицький

Український державник М. Вербицький

06.03.2015 06:45

Національні символи – це вияв високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації.
Національний гімн – вищий прояв волелюбних прагнень народу, духовних устремлінь. Цього року Україна відзначає 200-річчя від дня народження автора музики гімну України М. Вербицького та 150-річчя з часу першого виконання гімну. Херсонська ОУНБ ім. Олеся Гончара також долучилася до вшанування цих визначних дат. У стінах книгозбірні 5 березня відбувся захід під назвою «Український державник М. Вербицький». Учні Херсонських ЗОШ № 13 та № 47 ознайомилися з біографією М. Вербицького, історією виникнення пісні, що стала символом нації, подіями, що пов’язані з першим виконанням гімну, а також значенням цього незнищенного твору для українців, особливо в сучасний надскладний час. Також усі присутні переглянули відео, коли гімн представляв націю у доленосні моменти держави. Гімн України звучав у різних варіантах: і в першому тиражованому на грамплатівці записі, що був здійснений на Студії Columbia, США, в 1916; і в офіційному варіанті; і в рок-версії; і мовами різних національностей. Але особливо вразило живе виконання гімну ансамблем бандуристів «Чарівні струни» музичної школи № 2 під керівництвом Яновської Любові Петрівни.
Нова суверенна держава Україна має завжди пам'ятати патріотично-національні слова гімну «Ще не вмерла Україна», створеного діячами культури Наддніпрянщини і Галичини, - який понад століття надихав до національних поривань народу до своєї суверенності.Вхід