Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Улас Самчук - «український Гомер ХХ століття»

Улас Самчук - «український Гомер ХХ століття»

10.02.2015 10:08

«Я не тому письменник українського народу, що вмію писати. Я тому письменник, що відчуваю обов'язок перед народом. Бог вложив в мої руки перо. Хай буде дозволено мені використати  його для доброго, для потрібного...»
Улас Самчук

У відділі обслуговування користувачів діє виставка-портрет «Улас Самчук - «український Гомер ХХ століття». Ім’я Уласа Самчука (1905–1987) донедавна було добре знане за кордоном і майже не відоме в Україні. Тільки в роки незалежності його твори почали видаватись на Батьківщині, краще з його доробку було внесено до шкільних і вузівських програм, про нього заговорили літературознавці. Письменник одним з перших в українській літературі на повен голос заявив про трагедію рідного народу в роки голодомору 1932-1933 рр., повідав про формування нового покоління української інтелігенції у 20-ті рр., національно-визвольні змагання на Закарпатській Україні та українську повстанську армію на Волині, змалював долю мільйонів емігрантів, розкиданих війною по світах.
“Я ставив і зараз ставлю собі досить, як на письменника, виразне завдання: хочу бути літописцем українського простору в добі, яку сам бачу, чую, переживаю” – писав Улас Самчук. Кращі його твори, такі як трилогії “Волинь” та “Ост”, роман “Марія”, підтвердили, що письменник з честю виконав поставлене перед собою завдання. За трилогію «Волинь» Уласа Самчука висували на Нобелівську премію. Але, на жаль, його імені немає серед Нобелівських лауреатів: твори письменника погромленого і пригнобленого народу виявились неконкурентоздатними не за мірою таланту, а через відсутність перекладів, відповідної реклами.
Виставка висвітлює громадсько-політичний портрет Уласа Самчука, його складний життєвий та творчий шлях. Отже, запрошуємо Вас відвідати та переглянути нашу виставку.

Вхід