Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Вечная сказка Астрид Линдгрен» – година дискусійного кіно

«Вечная сказка Астрид Линдгрен» – година дискусійного кіно

22.11.2012

Разбойница Ронни, и Пеппи, и Карлсон
Давно полюбились всем детям Земли.
А сколько веселья, добра и лукавства
Они в книгах Линдгрен чудесных нашли!

14 листопада виповнилося 105 років від дня народження Астрід Ліндґрен – однієї з найбільш знаменитих шведських письменниць. Її перу належать такі твори, як «Карлсон, який живе на даху» і «Пеппі Довгапанчоха». Герої цих та ще багатьох інших казок Астрід Ліндґрен популярні вже майже сторіччя. І дорослі, і малі читачі залюбки читають оповідання про неймовірні пригоди та витівки кумедних, ні на кого не схожих героїв.
Особистий секретар знаменитої казкарки, Черстін Квінт, підрахувала, що книги письменниці переведено 76 мовами світу; стопка з усіх книжок, які вийшли під ім'ям Ліндґрен, була б у 174 рази вище, ніж Ейфелева вежа, висота якої становить 300 метрів, і, нарешті, книги Ліндґрен, викладені в ланцюжок, оперезали б земну кулю три рази.
Астрід Ліндґрен пощастило отримати прижиттєве визнання. У 1958 році їй присудили премію Ганса Крістіана Андерсена, аналог Нобелівської премії в дитячій літературі. Письменниця нагороджена медалями Карен Бліксен (Данія), Льва Толстого (Росія), премією Габріели Містраль (Чилі) і Сельми Лагерлеф (Швеція). У 1969 році вона стала лауреатом Шведської державної премії з літератури. А нещодавно і Банк Швеції оголосив про намір помістити портрет письменниці на аверс двадцяти-кронової купюри випуску 2014-2015 років. Крім цього, вона стала першою жінкою, якій при житті був поставлений пам'ятник.
Саме цій жінці, мамі, домогосподарці і, звичайно ж, чудовій письменниці була присвячена година дискусійного кіно під час чергової зустрічі членів Об'єднання вільних художників «Ракурс». Переглядаючи документальний фільм «Астрід Ліндґрен – Едуард Успенський: про казки і про себе» із серії «Подвійний портрет» (Росія, 2007), ми намагалися з'ясувати, чи була творчість Ліндґрен бунтарством, пропагандою буржуазних цінностей або це все-таки результат внутрішньої свободи і почуття власної гідності, з якими виховувалася маленька Астрід на хуторі Нас у Швеції? Чому персонаж зі знаком мінус, хуліган і шахрай – Карлсон – так полюбився читачам? Чи може не зійти дитина зі шляху праведного, якщо їй дати певну свободу в діях? І чому вчить нас Пеппі Довгапанчоха?
Пошук відповідей на дані питання нікого не залишив байдужим, адже одвічна проблема «батьки і діти» так і залишається невирішеною.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід