Новини
09.12.2016 12:11

Мистецтво керувати часом: складно, але можливо
Спитайте, кому хоч раз у житті не вистачало часу? Хто хоч раз жалкував про те, що доба розрахована лише...

08.12.2016 11:36

Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко
Нещодавно Україна святкувала 25-річчя Збройних Сил. Сучасна армія – це професійно підготовані,...

08.12.2016 11:19 (biblio.lib.kherson.ua)

Вчити українську – модно!
Ось уже четвертий рік поспіль у Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови»....


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Вільнюс - місто-легенда

Вільнюс - місто-легенда

17.02.2014

З нагоди 96-ої річниці відновлення Литовської держави 16 лютого Херсонська ОУНБ ім. О. Гончара провела віртуальну мандрівку загадковою, несподіваною та чарівливою столицею Литви – Вільнюсом. 16 лютого – головне  литовське свято – день відновлення державності.  Саме цього дня 1918 року  була підписана Декларація про незалежність Литви, що стало першим кроком на шляху  створення  європейської демократичної держави. 
Щоб зрозуміти наскільки стародавнє місто Вільнюс, і чому Литву називають найчарівнішою країною Європи, учасники заходу трохи заглибилися в історію, переглянувши уривки з документального фільму. Також гості дізналися про давні історичні зв’язки України та Литви. Так склалося історично,  що саме  херсонські землі тісно пов’язують дві  країни -  Україну та Литву. Колись частина  нашого регіону входила до складу Литовсько-Руського князівства. А на території сучасного міста Берислав до середини 15-го століття була розташована «Вітовтова митниця», що контролювала  рух на південному кордоні князівства. 
Як правило, майже кожна європейська столиця має свої відмінні символи і особливості: в Києві -  Києво-Печерська Лавра, в Парижі - Ейфелева Вежа, у Лондоні - Біг Бен, ну а головна визначна пам'ятка Вільнюса - Старе місто. Саме Старому місту була приділена значна увага, адже тут в основному сконцентрована історична й культурна спадщина Литви.
Дуже зацікавив глядачів район Вільнюса під назвою Ужупіс. Колись найбільш занедбаний, у 1997 році він перетворився на Республіку Заріччя, зі своїм президентом, конституцією, армією з 11 осіб (яку пізніше скасували), валютою, митницею та днем незалежності, святкування якого припадає на 1 квітня.
Столиця Литви запала в душу кожному, хто був присутній на заході. Адже так приємно віртуально прогулятися Вільнюсом та насолодитися неймовірною атмосферою цього прекрасного міста.
Після закінчення мандрівки ведучі презентували книжково-ілюстративну виставку «Литва – край озер, гармонії та натхнення».Вхід