Новини
05.12.2016 13:18 (for.lib.kherson.ua)

У наступному році зустрінемося знов
5 грудня учителі  англійської мови, які підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному...

05.12.2016 11:31 (biblio.lib.kherson.ua)

Новинка для істориків, бібліографів, архівістів і не тільки...
Нещодавно вийшла друком збірка матеріалів науково-практичного семінару «Проблеми створення бібліографічних...

05.12.2016 10:28 (for.lib.kherson.ua)

Коли мовчання – не золото!
4 грудня товариство англійського розмовного клуба, який працює на базі центру «Вікно в Америку»,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Врятовано рідкісного птаха

Врятовано рідкісного птаха

07.09.2016 17:14

 

Чи траплялося Вам рятувати рідкісного птаха, що занесений до Червоної книги України? Ми знаємо людину, якій це вдалося! І це Тетяна Дорогокуп. Дуже добре, що Тетяна звернулася саме в Центр екологічної інформації за підтримкою та розповіла свою історію.

 

На початку літа Тетяна знайшла пташеня, як виявилося, сірого сорокопуда. У нього було підбите крило. Сорокопуд сірий перебуває під захистом Червоної книги України (статус – рідкісний), Бернської конвенції та Європейського товариства охорони навколишнього середовища. Ще не знаючи цього, Тетяна вирішила не залишати птаха напризволяще. Забрала його додому, знайшла інформацію про те, що це за птах та чим харчується. Спочатку його довелося годувати насильно, адже він ще не міг їсти та не брав корм. Завдяки турботливому догляду крило зрослося, птах почав їсти та літати по кімнаті. 

 

 

Тетяна нам розповіла: «Жив на підвіконні, дуже подобалося йому сидіти на кімнатних рослинах. А коли почав битись у вікно, я подумала, що пора, мабуть, вже відпускати мого улюбленця. У нього змінилось пір'я, жовтушність кутків рота зникла. Вирішила, готовий. І полетів птах без усіляких сумнівів».

Ця історія – виняткова, ще й одразу з двох причин. По-перше, ми дізнаємося про доброту та людяність, які є в нашому світі, та які надихають. По-друге, птах, якого врятувала Таня, – не лише червонокнижний вид, а ще й зовсім не характерний для Херсонщини. Центр екологічної інформації звернувся за консультацією до Михайла Підгайного, відомого еколога, старшого наукового співробітника науково-природничого відділу Херсонського обласного краєзнавчого музею. Михайло Миколайович роз’яснив нам, що сірий сорокопуд раніше на території Херсонської області не гніздився. Тому поява пташеняти в нашому регіоні – дуже цікаве явище. Еколог виказав припущення, що це може бути пов’язано зі змінами клімату.


Якщо Ви маєте інформацію про інших представників цього виду на території Херсонщини, поділіться нею з нами. Адже орнітологи потребують фактів для подальших висновків про перебування таких пернатих на Херсонщині. Або розкажіть свою історію спілкування з птахами та природою!
   Вхід