Новини
02.12.2016 09:22

Музичний факультатив
Учні Херсонської загальноосвітньої школи №37 вивчають німецьку мову факультативно, і чимало сил і старань...

02.12.2016 08:58

Мрієш, щоб наступний рік був більш вдалим? Попіклуйся про це заздалегідь – навчись планувати свій час
Останні тижні року, що спливає, – найкращий час для підбиття підсумків та планування свого подальшого...

01.12.2016 10:48

Останній день виставки
В останній день експозиції виставки, присвяченої 75-річчю депортації етнічних німців з території України,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Вже 27, а слід трагедії не висох

Вже 27, а слід трагедії не висох

16.04.2013

14 квітня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбувся вечір-спогад «Вже 27, а слід трагедії не висох», присвячений вшануванню 27-х роковин Чорнобильської катастрофи.
Цього дня гості урочистого свята вшанували людей, які, ризикуючи життям і здоров’ям, виконали свій святий обов’язок, рятуючи від біди не одне покоління. Серед мужніх ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були й жителі Херсонської області. Одним з них був Попов Ігор Григорович, який завітав на захід й розповів про страшну Чорнобильську трагедію та подвиг земляків-ліквідаторів. На зустріч зі свідком цієї трагедії прийшли солдати військової частини МВС 3056, адже з Внутрішніх військ МВС України був сформований загін із офіцерів, прапорщиків та санінструкторів, які одними з перших стали учасниками ліквідації аварії. Звертаючись до учасників заходу, Ігор Григорович закликав пам'ятати уроки Чорнобиля з метою запобігання виникнення подібних катастроф у майбутньому. Адже головне в трагедії – її уроки. Ми не маємо права їх ігнорувати. І щоб не повторитися новій біді, мусимо пам’ятати.
Лейтмотивом усього заходу була теза: ця трагедія увійде в історію, в усі хроніки людства як незгойна рана на тілі України.
Присутнім було продемонстровано уривки з документального фільму «Чорнобиль: 20 років потому», автори якого зробили спробу з документальною точністю відтворити перші три доби життя країни після Чорнобильської аварії.
З глибокою пошаною гості заходу схилили голови перед пам'яттю героїв-рятівників, які віддали свої життя, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистивши тим самим не лише українську землю, а й усе людство від розповзання смертельної небезпеки.Вхід