Новини
19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...

17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Зустріч на перехресті казок» - казково-літературні гостини

«Зустріч на перехресті казок» - казково-літературні гостини

02.03.2016 11:06

24 лютого виповнилося 230 років від дня народження Вільгельма Ґрімма. Брати Якоб і Вільгельм - німецькі казкарі, відомі всьому світу, народилися в Німеччині в місті Ганау.

Вільгельм Ґрімм присвятив себе вивченню окремих поетичних творів і народних переказів, став збирати і приводити до ладу німецькі героїчні саги, відновлювати зіпсовані тексти рукописів, і тим самим поклав наріжний камінь в основу порівняльної історії літератури, що займається дослідженням розвитку і росту одного і того ж поетичного матеріалу в різних народів. Саме з цього боку він був головним діячем у створенні збірки «Казок» і особливо того зразкового коментаря до них, який згодом з'явився у вигляді окремого тому й додавався до збірки «Казок», виданих братами Ґрімм. У цьому коментарі Вільгельм Ґрімм дає багатий матеріал для порівняння німецьких казкових сюжетів із казковою літературою французької, італійської, іспанської, англійської, скандинавської, слов'янської і навіть із казковим запасом східних літератур. Безсумнівно, всесвітню славу авторам принесли “Домашні і родинні казки”, найсамобутніший і один з найпопулярніших у світовій літературі творів. У першому виданні казок, опублікованому на Різдво 1812 р. у берлінському видавництві “Книготоргівля для реальних шкіл”, було 86 текстів, у 2-му томі, який вийшов у 1815 р., містилося 70 текстів, в останньому прижиттєвому виданні казок було вже 210 текстів. І вони дійсно стали дитячими та сімейними, тому що рідко можна знайти сім'ю, де б дітям не читали казки «Хоробрий кравчик», «Золотий гусак», «Снігуронька», «Попелюшка», «Вовк і семеро козенят», «Вовк і лисиця», «Бременські музиканти» тощо.

Осягнути глибину таланту братів Ґрімм членам Об’єднання вільних художників «Ракурс» допоміг перегляд фільму «Удивительный мир братьев Гримм» (1962, режисери: Генрі Лєвін, Джордж Пел). У 1962 році дана стрічка була відзначена премією "Оскар" . А у 1963 отримала спеціальний приз продюсерської гільдії Америки "Золотий Лавр". У ній з легкістю переплелися біографічна канва та казкові сюжети, які записували та відтворювали у своїх казках брати Ґрімм.

Вхід