Неймовірний стрибок у просторі та часі зробила Гончарівка разом зі своїми користувачами! Подія, що відбувалася 24 травня у бібліотеці, стосувалася далекого 2246 року і проходила на Марсі. Саме такі передумови поставили організатори учасникам соціально-рольової гри «Державотворення на Марсі», у якій взяли участь молоді люди нашого міста.
Гра «State-building on Mars» створена програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією PACT.
Таке уявне «державотворення» має на меті допомогти молоді не лише пізнати теоретичну частину державного устрою, а й на практиці «створити» суспільство соціальної справедливості та його уряд, випробувати принципи створення та розвитку ідеальної держави.
У грі взяли участь десять команд, які представляли собою різні верстви населення новоствореної держави – представники громадськості, бізнесу та ЗМІ, чиновники, військовослужбовці, пенсіонери та інші. Кожна група лобіювала закони, що захищали інтереси її представників, та намагалася переконати інші команди у доцільності їх прийняття.
Як виявилось, найважчим та найголовнішим в цьому процесі стало вміння учасників домовлятися та вести конструктивні переговори. Домовитися треба було не лише з членами своєї команди, а й з іншими учасниками процесу.
За словами організаторів заходу, Марс був обраний базою для створення вигаданої держави для того, аби не прив’язувати цей політичний процес до сучасних реалій. На створення нового осередку суспільства не мали впливати політичні погляди, географічне розташування чи фінансові аспекти. І хоча учасники гри провадили свою політику на, здавалося б, віддаленій точці, обіцянки кандидатів і прем’єр-міністрів дуже нагадували слова наших сучасних політиків, та й найбільше голосів у новоствореній державі набрала «Команда чиновників».