Сьогодні кінотерапія вважається одним з найпопулярніших та дієвих методів арт-терапії, який досить ефективно впроваджують у своїй роботі практичні психологи.
Існує думка, що кінотерапія виступає прекрасним засобом діагностики особистих проблемних зон розвитку людини, виносячи на поверхню підсвідомий матеріал, роблячи його доступним для аналізу і в цілому прискорюючи процес позитивних індивідуальних змін. Тому сеанс кінотерапії рекомендується проводити під керівництвом досвідченого психолога, який допоможе кожному учаснику виявити власну проблему та скорегувати шлях її подолання.
1 грудня на базі Центру обслуговування користувачів з особливими потребами пройшов сеанс кінотерапії, присвячений темі жіночої самореалізації у ХХІ ст. Тому не дивно, що більшість учасників сеансу були жінки. Після вступного слова та знайомства психолог Руслан Саричєв розповів про головні правила кінотерапії та окреслив основні питання, на які має відповісти кожен з присутніх під час перегляду фільму.
Не випадково був обраний легендарний фільм «Диявол носить Прада». Ця кінострічка входить у десятку «коучингових» (від англ. «coaching» – тренерство) фільмів, які змушують людину замислюватися над багатьма внутрішніми питаннями.
І дійсно, перегляд нікого не залишив байдужим. На етапі обговорення між учасниками виникла дуже жвава дискусія, яка підтвердила гіпотезу, що на одну й ту саму ситуацію кожна людина дивиться по-різному. Кінотерапія допомогла кожній з учасниць зробити висновок про власні пріоритети та зрозуміти, що успіх вимагає певних жертв.