«Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники» – під такою назвою 19 липня у Гончарівці відбулась зустріч-семінар працівників бібліотек Херсонщини з молодими українськими письменниками з Києва, Львова, Запоріжжя. Семінар організований в рамках проекту, який започаткували Міністерство культури України, Український центр культурних досліджень та Державна бібліотека України для юнацтва. Головна мета проекту – створити простір для проростання нових ідей і дати їм можливість подальшого життя. На заході був присутній заступник директора Департаменту культури, туризму та курортів – начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Ігор Романович Мазур.
Молодих авторів представили заступник директора Державної бібліотеки України для юнацтва Тетяна Олексіївна Якушко і начальник відділу літератури, читання та бібліотечної справи при Міністерстві культури України Світлана Григорівна Сивокінь.
Боісіда (Київ), Ярина Каторож, Любов Відута (Львів), Ярослава Дегтяренко (Запоріжжя) – всі авторки виявилися цікавими співрозмовниками, блискуче ерудованими людьми, а зовні – молодими чарівними дівчатами. Отже знайомство з нашими гостями було захопливим, непримусовим, жвавим. Вони розповідали про свою творчість, нові видання, про те, як кожна з них прийшла у літературу, презентували книги, відповідали на численні запитання присутніх. До речі, на сторінці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара у Фейсбуці йшла пряма трансляція зустрічі. Всі, хто хотіли приєднатися до нашого діалогу, мали можливість задати у прямому ефірі свої запитання та висловити побажання авторкам. Кількість переглядів сторінки вже під час семінару перевищувала 500 разів.
Безумовно, одна з головних тем, в контексті якої проходила зустріч, – роль бібліотек у популяризації сучасної української літератури та в залученні молоді до читання. Наприклад, львів’янка Любов Відута зазначила, що «…бібліотекарі дуже багато чого – цікавого та креативного – роблять для популяризації книжок. Мої книги саме так і з’являються, бо, завдяки бібліотекарям, я бачу, що мої твори потрібні читачеві. Тому і продовжую писати наступні й наступні книги. А головні наші помисли – у кінцевому результаті – читачах! Кожен з нас вклав у книгу свою душу…».
Як зауважили С.Сивокінь та Т.Якушко, це – пілотний проект, а Херсон та Миколаїв – перші регіони, в яких реалізувалися такі зустрічі-семінари. Можливо, вже наступного року буде більше бібліотек-учасниць культурного діалогу.
Керівник нашого закладу Надія Іванівна Коротун провела для гостей оглядову екскурсію по книгозбірні. І вже на самій зустрічі Тетяна Олексіївна Якушко – справжній друг бібліотечної спільноти – поділилась своїми особистими враженнями від Гончарівки: «Я заздрю херсонцям: у них є така бібліотека».
Закриваючи семінар, Н.І.Коротун висловила подяку та виразила надію всіх присутніх: «Бажаємо і дуже хочемо, щоб наступного року проект продовжився, і до нього приєдналося більше бібліотек інших регіонів. Але неодмінно в цьому списку нехай залишаються Херсонщина та Миколаївщина. І наша Гончарівка!».