Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Методичне забезпечення діяльності бібліотек

У 2008 році у Херсонській ЦБС була започаткована та успішно проведена Школа сільського бібліотекаря "Бібліотека на селі: Реальність та можливості". Чотири заняття в рамках Школи було проведено в березні, травні, червні та вересні і включали питання індивідуальної роботи в умовах сучасних вимог до сільської книгозбірні; особливостей інформаційно-бібліографічної роботи для користувачів сільських бібліотек; культурно дозвіллєву діяльність селищних та сільських бібліотек та інші. Напередодні кожного заняття спеціалісти організаційно-методичного відділу проводили індивідуальні консультації для завідуючих сільських та селищних бібліотек, ретельно вивчали бази проведення заняття, розробляли практичні рекомендації щодо ефективності роботи сільських книгозбірень. Кожне заняття завершувалось екскурсією або заходом, корисним для подальшої роботи бібліотеки.
Загальносистемний конкурс професійної майстерності "Моя професія - моє покликання та доля" був визначним для молодого керівного складу книгозбірень Херсонської ЦБС. В ньому взяли участь завідувачки філій зі стажем роботи на цій посаді до 5 років. Конкурс мав за мету підняття престижу бібліотечної професії, згуртування колективів та підтвердження професіоналізму, ерудиції, винахідливості, кмітливості. Ідейним втілювачем даного конкурсу стала директор Г. В. Нєжинська, організатори - організаційно-методичний відділ та профспілковий комітет працівників культури. Учасницями конкурсу стали - Клименко Н.В., Старкова Л.В., Романчук Л.В., Перекута О.А., Жолоб Л.С., Кухтіна С.Ф., Ейсмонтович І.М., Яковлева І.М., Воробйова К.М., Байраченко Т.О. Конкурс проходив у три тури, які мали окремі назви, змістовні завдання передбачали виконання домашніх завдань.
   1 тур - "Я молодий, діловий, завзятий керівник" з основним завданням: "Маленька господиня бібліотечного дому". Конкурсантами були представлені плакати, альбоми з фотографіями, фільми про роботу колективів, навіть поетичні есе та елегії.
   2 тур – "Зробимо професію успішною!" з домашнім завданням "Мої професійні і творчі ідеї". На розгляд журі подавались сценарії авторських програм, зразки (макети) наочної популяризації літератури різноманітні за тематикою, формою та читацьким спрямуванням. Журі визнало креативність мислення учасниць, інноваційність ідей, професіоналізм.
   3 тур - "Моя професія - моя вдача" поповнив діловий кейс досвіду реєстром цікавих справ у бібліотеках міста, а домашнє завдання "Розмаїття моїх талантів" розкрило колег як прекрасних господинь: чайна церемонія, кулінарна абетка, куштування салатів та бутербродів, безалкогольних напоїв у барі "Осінній блюз", фольклорно-поетичне виконання низки українських пісень, представлення хобі в інформ-релізі "Обличчям до природи", дефіле з колекції власних виробів майстрині Клименко Н.В. Учасниці завершального туру "Стиль плюс мода" підтвердили багатогранність талантів, вдачу учасниць. Три тури проходили на емоційній ноті, а конкурси, вікторини, аукціони ідей, ігри з групами підтримки, цікаві варіанти виконання домашніх завдань з використанням сучасних інформаційних технологій не залишили байдужими ні компетентне журі, ні уболівальників. Завідувач бібліотекою-філією №3 Романчук Л. Л. стала переможницею загальносистемного конкурсу та отримала приз від профкому - золоту прикрасу. Всі учасниці отримали подарунки, квіти, подяки. Важливою окрасою цього дня стало те, що завершальний тур пройшов у Всеукраїнський день бібліотек, а це добра нагода щоб підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і зазирнути у майбутнє.
Враховуючи соціальні, економічні та демографічні зміни, які вплинули на стан та діяльність сільських бібліотек Великоолександрівського району у 2008 році відділом культури і туризму районної державної адміністрації і ЦБС було заплановано і проведено системне обстеження та вивчення стану сільських бібліотек - філій з метою використання зібраного матеріалу при розробці районної програми "Сільська бібліотека", спрямованої на оптимізацію бібліотечного обслуговування сільського населення.
Всі матеріали обстеження розглянуто на спільних засіданнях ради по культурному будівництву відділу культури і туризму районної державної адміністрації і ради при директорі ЦБС. Працівники Новопавлівської, Борозенської, Кучерської, Садківської бібліотек-філій доповіли про досвід, проблеми, новації своїх бібліотек як осередків культури і духовності.
В 2008 році районна рада розпочала проводити виїзні координаційні ради, суть яких в тому, що чергове засідання такої ради проводиться один раз на місяць на базі конкретної селищної чи сільської ради за участю сільських голів району, керівників районних служб; директор ЦБС теж мала нагоду взяти участь у роботі координаційної ради. В програмі - обов'язковий показ всіх об'єктів соціально-культурної сфери села, в т. ч. і бібліотеки, пленарна частина (виступ сільського голови, депутатів, керівників районних установ).
 

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031