Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Ліна Костенко «Річка Геракліта»

Этот материал есть на украинском языке

16.05.2019 09:29

Про кожен вірш Ліни Василівни можна писати окрему статтю, та сьогодні ми спробуємо у кількох реченнях описати свої враження від поетичної збірки «Річка Геракліта».

Ця книга є дуже особливою та інтимною, адже її укладачем стала донька відомої поетеси Оксана Пахльовська. Більше двохсот поезій, нових та вже опублікованих, поєднані в одне гармонійне ціле. «Хотілося книжки-музики, книжки-живопису, поезії як свободи людських почуттів, орфічного переживання світу», – говорить у передмові до видання упорядник.

Має збірка чотири розділи, що відповідають порам року: «Осінні карнавали», «Сліпучий магній снігових пустель», «Весна підніме келихи тюльпанів», «Що в нас було? Любов і літо». Ці назви написані самою Ліною Костенко, ніби своєрідний автограф для її читачів.

До речі, цикл віршів про літо виявився найоб’ємнішим.

Бродить спека, як хмільна опара.
Ціле літо грози і дощі.
Йде над лісом романтична хмара,
Наче Гамлет в чорному плащі…

До «Річки Геракліта» увійшли вірші не лише про природу та стан людської душі. Є у ній і поезії, присвячені близьким людям Ліни Василівни – чоловіку, дітям, мамі, бабусі, друзям.

…Ось я проходжу, і ось я пройду.
Може, й навік, але справа не в тому –
Тільки б не танув, як тінь на льоду,
той силует у вікні золотому..!

Має збірка кілька ілюстративних доповнень від Сергія Якутовича, які вдало та тонко підкреслюють внутрішню атмосферу книги. Не дивлячись на чорно-білу колористику, ці ілюстрації надзвичайно глибокі за своїх змістом. Роздивляючись кожну з деталей, зупиняєш свій зір на них на довгі хвилини.

У книжці ви не знайдете віршів політичного направлення чи трагічного звучання. Кожен рядок цієї збірки – то спогади, оповиті ніжністю, незрівняне єднання з природою та переживання кожної найтоншої зміни навколо з приходом нової пори року.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031