Library Resources > Украинская периодика в фокусе времени

УКРАЇНСЬКА ПЕРІОДИКА У ФОКУСІ ЧАСУ

 

        

«Вісник Академії наук України»

Пропонуємо стислу біографію провідного академічного журналу України. Часопис заснований як видання, що покликане широко висвітлювати здобутки українських учених і брати безпосередню участь у формуванні наукової політики в Україні. Журнал разом з Академією пройшов складний, але славний шлях. Його сторінки – справжній літопис діяльності Національної академії наук України, яка стала визнаним в усьому світі центром, де формуються відомі наукові школи, розвиваються важливі напрями фундаментальних і прикладних досліджень.

                                                           

«Вітчизна» та «Київ»

Біля колиски літературно-художніх часописів стояли світочі національної літератури, головною метою яких було відбирати найталановитіших майстрів слова, торкатися життєво важливих, болючих проблем політичного, соціального, духовного життя українського народу. На сторінках цих журналів уперше побачили світ багато творів, відзначених згодом найвищими літературними преміями України. Протягом багатьох років ці два часописи були справжньою літературною лабораторією, творчою майстернею, в якій починали свій шлях та зросли нині широко відомі поети, прозаїки, публіцисти.

 

«Голос минувшего»

Громадсько-політичний та історико-літературний журнал, заснований у 1913 році. Журнал створювався відомими істориками, публіцистами і громадськими діячами – С. П. Мельгуновим (1880-1956) і В. І. Семевським (1848-1916) – як збірка статей з історії та історії літератури ліберально-народницького напряму. До складу редакційної колегії також входили О. К. Дживелегов і П. Н. Сакулин, які прагнули зацікавити максимально широкі кола інтелігенції, тому на сторінках видання поєднували науковість з цікавістю та доступністю.

 

«Державний Вістник»

Великий і складний шлях пройшла українська преса. Кілька сотень газетних рядків можуть розповісти про історію цілої епохи. Друковане слово завжди було грізною зброєю в арсеналі революційної боротьби. Гортаючи сторінки газети «Державний Вістник» за 1918 рік, повертаєшся до подій сторічної давнини. Для двостороннього зв’язку між урядом і суспільством 2 травня 1918 р. на засіданні Ради Міністрів було розглянуто питання щодо випуску в світ газети «Державний Вістник». Усі без винятку урядові інституції в Україні були повинні одержувати «Державний Вістник» за встановлену платню.

 

«Літературна Україна»

Єдина і найстаріша газета письменників України, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. Довкола видання гуртується творча еліта. Сьогодні «Літературна Україна» – щотижневик, газета письменників України. Вона оновлюється, стає сучасним виданням. Газета має передплатників не лише в Україні, а й за кордоном. 15 жовтня 2012 р. «Літературна Україна» отримала високу відзнаку – її занесено до «Книги рекордів України» в категорії «Література» і визнано «найдавнішою україномовною українською літературною газетою, що виходить й нині». «Літературна Україна» – це покоління багатьох дуже відомих письменників, і тих, що її очолювали, і тих, хто пройшов її школу. У радянські часи і нині газета – це голос української інтелігенції.

 

«Перець»

«Смішний цей світ» – зазначав ще Іван Франко. Гумор є однією з визначальних рис українського народу. Український гумор народжувався в народних іграх, народній розмові, переказах, які були і є джерелом творчості українських сміхотворців. Весела, кмітлива нація створила тисячі казок, анекдотів, усмішок та жартівливих пісень. За період свого існування – від перших двох номерів за 1922 рік журнал «Перець» пройшов досить складний і суперечливий шлях розвитку: від окремих, по-більшовицькі забарвлених агіток, до провідного (єдиного в Україні) сатиричного часопису, який здебільшого користувався чималим попитом серед читацької аудиторії.

Calendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день