Проекти > Інтернет - центр > До дня народження «Смайлика» - акція «ФотоСмайл»

До дня народження «Смайлика» - акція «ФотоСмайл»

До дня народження «Смайлика» - акція «ФотоСмайл» від "Гончарівки"

Кожен рік 19 вересня у світі відзначають незвичайне свято - День народження дружелюбного електронного символу - «Смайлика».

Якщо Ви полюбляєте використовувати смайли в своїх електронних повідомленнях, якщо навіть маєте найулюбленіший – підтримайте акцію «ФотоСмайл»: зробіть фото власного обличчя на зразок смайлу і спробуйте використати в Інтернет!

А також опублікуте у соціальній мережі Facebook або Вконтакте із хештегом #2015fotosmile

Наповнимо Інтернет позитивними емоціями!

До того ж на початку жовтня відзначається всесвітній день Посмішки.

Історія виникнення «Смайлика»

19 вересня 1982 року Скотт Фалман (Scott E. Fahlman), професор психології Університету Карнегі-Меллона у Піттсбурзі, відправив своїм колегам електронне повідомлення. В якому він вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть підряд - двокрапка, дефіс і дужку – «:-)», для позначення «усміхненого обличчя» в тексті, який набирається на комп'ютері. Це було серйозним поповненням електронного лексикону.

Історія зберегла той самий лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень, яка була прототипом сьогоднішніх форумів і в той час була основним засобом спілкування між співробітниками університету.

Ось його лист: «19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: :-) Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. Forthis, use:-(»

Історичному повідомленню передувала довга дискусія, в якій учасники обговорювали питання, які символи варто використовувати для того, щоб показувати, що повідомлення носить гумористичний характер. Потрібно сказати, що повідомлення, в якому вперше був використаний« смайлик », було знайдено лише в 2002 році, в архівах дошки оголошень, які збереглися на плівці.

У «цифрових археологічних розкопках», які були організовані виключно з метою знайти це повідомлення і тим самим визначити дату народження «смайлика», брало участь кілька ентузіастів :-).

За 33 роки свого існування «смайлик» (або по-науковому «емотікон») став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато сучасних користувачів Інтернету вже не можуть навіть уявити, як можна було б без нього обходитися. І, звичайно ж, за цей час з'явилося безліч «смайликів», відображаючих різне смислове і емоційне забарвлення. «Смайлик» замінює те, чого не дістає в спілкуванні за допомогою чатів та форумів, електронної пошти та соціальних мереж - інтонацію голосу й міміку. «Смайлики» допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, врешті-решт, вони просто забавні і викликають позитивні емоції.

А на початку жовтня відзначається Всесвітній день посмішки.

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день