Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

У Гончарівці пройшла конференція з питань 100%-ї переробки твердих побутових відходів

This material is in Ukrainian

15.07.2020 14:57

Питання збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів належить до сфери діяльності місцевих органів влади –  сільських, селищних та міських рад. Згідно 32 статті Закону України «Про відходи» від 1 січня 2018 року, Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

 Минуло два роки. Жодне місто ще не впровадило сортування. На жаль, сучасну інфраструктуру для утилізації  побутових відходів створено лише на папері  «Національного плану управління відходами до 2030 року». Херсон ще навіть не має алгоритму вирішення цих питань в межах міста, досі не створено міський план поводження з відходами.

Тож Екоцентр нашої книгозбірні запросив до Гончарівки всіх зацікавлених для обговорення проблем утилізації на конференцію з питань 100%-ї переробки твердих побутових відходів (ТПВ), під час якої було презентовано проєкт першої сортувальної лінії компанії «Грін лайн СВ». Конференція зібрала прогресивних керівників ОСББ, підприємств з вивезення побутових відходів, представників підприємств, які займаються збором/переробкою вторинної сировини, та екоактивну громаду.  

Всі дотичні до теми ТПВ з подивом й цікавістю сприйняли новину про те, що у Херсоні працює перша сортувальна лінія, яка розділяє побутове сміття на фракції. Підприємець Сергій Дудка розповів присутнім, що, об’єднавшись з партнером у компанію «Грін лайн СВ», сформували для міста рішення, яке допоможе розвантажити міський полігон та повернути в економіку частину спожитих ресурсів вже зараз. Керівник проєкту детально відповів учасникам конференції  на такі питання: що потрібно для старту;  як буде функціонувати проєкт; хто за що платить й яка вигода від сортування для ОСББ; на які фракції сортуватимуть й скільки поряд з будинком з’явиться баків; яка логістика вивезення та чому потрібна згуртованість; яким чином здійснюватиметься нагляд за дотриманням нових правил, як буде забезпечено контроль наповненості баків.

Після презентації проєкту виступили гості заходу – дитяча екологічна агітбригада «Еко-слід» Мішково-Погорілівської ЗОШ (Миколаївська область).

Також учасники конференції мали можливість ознайомитися з екоальтернативами, що вже доступні в нашому місті. Всі маємо пам’ятати: сортування та переробка – то не панацея. Дійсно, розвантажити звалище можна, переглянувши власні споживацькі звички. Ми маємо враховувати світові тенденції – максимальна відмова від разових речей. Бізнес, виробництво мають бути сталими, а споживання – свідомим.

У підсумку конференції більшість присутніх голів ОСББ виявили зацікавленість проєктом та залишили свої контакти для подальшої співпраці.
Вже після завершення у продовження конференції компанія «Грін лайн СВ» разом з керівницею Екоцентру відвідали ряд зустрічей з головами ОСББ для інформування про можливість долучитися до проєкту. 

У Херсона є шанс стати першим містом, яке спромоглось вже зараз впровадити масштабне сортування. Якщо це вийде у нас, цей кейс можна буде пропонувати іншим громадам, що, окрім екологічної доцільності, ще матиме й репутаційні бонуси. Також це може стати поштовхом до значних змін.

Якщо ви теж цікавитеся питанням практичного впровадження сортування в межах міста, прагнете долучити власне ОСББ до проєкту та потребуєте контактів підприємців – звертайтеся до Центру екологічної інформації Гончарівки, залюбки допоможемо.

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031