Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

5 травня – Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

This material is in Ukrainian

04.05.2026 20:15
5 травня – Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Щороку 5 травня світ відзначає Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю – дату, яка нагадує про гідність, рівність та повагу до кожної людини. Сьогодні для України цей день набуває особливої глибини в умовах повномасштабної війни. Вона змінила життя мільйонів, а для багатьох стала причиною нових травм, поранень і втрати здоров’я. Разом із цим загострилися проблеми доступності: укриття, транспорт, медична допомога, евакуація та навіть доступ до інформації часто залишаються недосяжними для людей з інвалідністю.

Цей день акцентує увагу не лише на викликах, а й на відповідальності суспільства. Кожна людина має право на якісну освіту, гідну працю та участь у суспільному житті. Сучасне українське суспільство проходить складний шлях трансформації, де рівність і доступність стають критеріями його зрілості. І саме російсько-українська війна оголила, наскільки важливо закладати принципи безбар’єрності вже зараз, як основу щоденного життя.

Рух до інклюзивності сьогодні – також частина спротиву. Це про суспільство, яке не залишає нікого осторонь, навіть у найважчі часи. Адже справжня сила країни – у здатності забезпечити гідність і можливості для кожного, хто в ній живе.

Calendar

    1 2 3
4 5 678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031