Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Бетховен українського села»

This material is in Ukrainian

12.05.2021 09:49

Василь Семенович Стефаник – класик української літератури, один із найвідоміших новелістів світу. В українську і світову літературу він увійшов як неперевершений майстер соціально-психологічної новели.  

Надзвичайний лаконізм, драматично-трагічне напруження психологічних конфліктів, зосередження уваги не на дії, а на відтворенні душевної трагедії, дух співчуття автора людині, яка страждає під тягарем соціальної несправедливості, – такі характерні особливості індивідуального стилю Стефаника.

Проза Василя Стефаника визначається глибоким психологізмом, ритмікою, дуже сильним ліричним струменем; знанням сільського життя; глибоким проникненням у духовний світ покутського трудівника-хлібороба, щирим співчуттям до його тяжкої долі.

З нагоди 150-літнього ювілею Василя Семеновича відділ обслуговування користувачів підготував книжково-ілюстративну виставку «Бетховен українського села».

У розділі «Дорога життя Василя Стефаника» зібрано матеріали про життєвий шлях українського письменника, громадського діяча та політика.

Розділ «Світ Стефаникового таланту» розкриває багатогранність відомого майстра слова: його публіцистичну та епістолярну спадщину, літературно-критичні статті, що мають велике історико-літературне значення.

У розділі «Василь Стефаник – співець селянської долі» представлено твори письменника та наукові статті про його творчість.

Твори Стефаника перекладені багатьма мовами народів світу, й інтерес до них у читачів зберігається і нині. Герої його новел – це люди трагічної долі, але благородної душі, сповнені тихої любові до життя, до правди в ньому. «Кожна моя дрібниця, яку я пишу, граничить з божевіллям, і я нікого в світі так не боюся, як самого себе, коли я творю», – зізнавався Стефаник.

Пропонуємо вам ознайомитися з виставкою та творчою спадщиною Василя Стефаника. Виставка експонується в секторі періодичних видань відділу обслуговування користувачів (ІV поверх). Ласкаво просимо!

Calendar

   1 2345
678 9 10 1112
13 1415 16 171819
20212223242526
2728293031