Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Бібліотеки Херсонщини в умовах повномасштабної війни на шпальтах американського видання Public Library Quarterly

This material is in Ukrainian

11.03.2024 17:16

КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара” Херсонської обласної ради з початку деокупації одним з головних своїх завдань вважає  - документування та демонстрування світові доказів культурного геноциду та знищення української ідентичності рф на території Херсонської області. Основна увага  зосереджується на знищенні та руйнуванні бібліотек Херсонщини як прояву  геноциду та викритті наративів імперської росії щодо української культури під час повномасштабної війни, фактах інформаційної війни на теренах окупованої частини області.

Висвітленню теми бібліотекоциду на теренах Херсонщини присвячуються виступи на різноманітних заходах, статті в періодичних виданнях, інтерв’ю для засобів масової інформації тощо.

Чергове інтерв’ю , присвячене бібліотекам Херсонщини з’явилось на сторінках Public Library Quarterly (PLQ)- електронному журналу,  адресованому лідерам — директорам, менеджерам, співробітникам, опікунам і друзям, — які вірять, що зміни є вкрай необхідними, якщо публічні бібліотеки хочуть виконувати свою місію надання послуг у двадцять першому столітті. Журнал публікує статті про найкращі практики публічних бібліотек, бібліотечні міфи, що впливають на розвиток, інструменти маркетингу та збору коштів, програми для дітей тощо.

Матеріал розташований під рубрикою Гостьова редакція: Війна в Україні – погляд бібліотекаря. Уля Госарт, доцент Школи інформації Державного університету Сан-Хосе, взяла інтерв’ю у Тетяни Сватули,  завідувачки науково-методичним відділом Гончарівки, про вплив війни на бібліотеки та бібліотекарів. Розмова йшла про бібліотеки Херсонщини під час окупації, збитки бібліотек області, роль бібліотек в інформаційній війні, як відроджуються бібліотеки звільненої частини області тощо.

“Говорити всюди про Херсонщину, її культуру, її бібліотеки та мужніх бібліотекарів”, - під цим девізом працює годовна бібліотека героїчної області.

Calendar

   1 2345
678 9 10 1112
13 1415 16 171819
20 21 22 23242526
2728293031