Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Богом даний Україні митрополит Петро Могила»

This material is in Ukrainian

27.03.2017 06:43

Упродовж віків український народ не раз підходив до творення власної державності, відродження своєї культури, піднесення національної самосвідомості. Проте ці намагання закінчувались трагічно. Національно-визвольний рух українців жорстоко придушувався. З цією метою тенденційно тлумачились історія та культура народу. Так сталося і з творчістю Петра Могили. Настає час нового осмислення його діяльності. Тому бібліотека провела вечір історичного портрету «Богом даний Україні митрополит Петро Могила» для членів клубу любителів історії «Кліо».

Вплив спадщини Петра Могили на духовну історію України тривав упродовж сторіч, це одна з найвидатніших постатей нашої культури. Захід висвітлив основні віхи реформаторської діяльності Петра Могили. Учасники більше дізналися про родину Петра, його виховання та навчання. Цікаві відеоматеріали проілюстрували діяльність Петра Могили в якості архімандрита, а пізніше – і митрополита. Будучи митрополитом, Петро Могила  намагався реформувати  саму православну церкву. Він висунув перед пастирями суворі, але справедливі вимоги. Стосувалися вони передовсім обов’язкової загальної і богословської освіти, ретельного дотримання канонічних правил. Стан православної церкви за митрополитства Петра значно поліпшився.

Однією з найважливіших сторін діяльності Петра Могили була організація книговидавничої справи. Він надав роботі друкарні Києво-Печерської лаври такого розмаху й гуманістичного змісту, яких не знала досі історія книгодрукування в Україні. Одним із перших друкував «руською мовою», тобто книжною мовою того часу, що значно підняло престиж і авторитет слов’янських видань.

Учасники заходу переглянули також сюжет про історію Києво-Могилянської колегії, заснованої Петром Могилою. Колегію організували за зразками єзуїтських навчальних закладів. Студенти вивчали тут три мови: грецьку, латинську і церковнослов'янську, студіювали богослов'я та світські науки. Серед випускників цієї колегії було чимало представників еліти тогочасної України і Білорусі.

На завершення заходу учасники активно обговорювали діяльність митрополита. Вони погодилися з думкою, що внесок Петра Могили у духовну культуру українського народу є неоціненним. За словами, вміщеними в його епітафії, Петра Могилу сміливо можна назвати «великим і славним мужем».

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 18 19 20 212223
24252627282930