Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Брюс Кемерон «Життя і мета собаки»

This material is in Ukrainian

08.08.2019 11:26

Книга, від якої ви точно будете плакати, а потім весь день обіймати власного собаку, якщо він у вас є. Якщо ж немає, то думка завести собі чотирилапого друга стане для вас нав’язливою ідеєю аж доти, поки у вашому будинку не оселиться песик.

Цей роман став бестселером USA Today, на цілий рік – абсолютним бестселером The New York Times, а 2017-го – новим фільмом кіностудії Dream Works. Тож він точно не залишить байдужим і ваше серце.

Такі книги, як «Життя і мета собаки» Брюса Кемерона, перевертають людську свідомість з ніг на голову і змушують замислитися над власною поведінкою, сенсом життя та важливістю істот (навіть не людей, а саме всіх істот), які в ньому присутні. Бо ж недаремно кажуть, що собака для людини – лише сторінка в житті, а ми для них і є все життя.

Головний герой розповіді – пес Бейлі, який кілька разів перероджується в іншого собаку. Та від цього головна мета його життя абсолютно не змінюється: «Моїм призначенням, метою всього життя було любити хлопчика і робити його щасливим».

Маленький Тобі, золотистий ретривер Бейлі, вівчарка-рятівниця Еллі – це все одна й та сама душа, яка після народження стає невід’ємною частиною людської родини. Вона не просто живе поруч з ними, а й переживає разом із ними радісні моменти, хвилюється за них, інколи навіть рятує життя своїх господарів.

Брюс Кемерон витратив надзвичайно багато часу, аби досконало вивчити поведінку собак, їхню реакцію на події та прояв почуттів у різних ситуаціях.

Розповідь ведеться від імені Бейлі – пса маленького хлопчика Ітана. Саме його очима на світ, на навколишні події дивиться читач. У тексті ви не знайдете мовленнєвих зворотів на кільканадцять рядків чи милозвучних порівнянь. Бо хіба ж собаки так мислять? Вони відверті, дуже прості і завжди роблять те, що підказують їм серце та інстинкти.

Той гармидер, який інколи вчиняють наші улюбленці в домі, для людей обертається катастрофою та кількагодинним прибиранням, а для них – це була просто гра, в якій їхнє єство переважило над вашим вихованням.

Тож не сваріть дуже чотирилапого, коли він наступного разу щось таке знову вткне. Краще побудьте просто вдвох з ним, адже його любов до вас абсолютно щира та непідробна. 

Авторка відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031