Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

"...Час летить, не стишує галопу..."

This material is in Ukrainian

04.12.2012

Ми навіть не зчулися, як швидко пролетів час, і от знову в очікуванні новорічних свят, приємних клопотів, вибору подарунків та складання новорічного меню. На вітринах блимають різнобарвні ліхтарики, діти дістають папір і ручку, щоб писати листи Діду Морозу.
До речі, чи знаєте ви, що у Франції на Новий рік дітям подарунки приносить Пер Ноель, Австралії та США — Санта Клаус, Казахстані – Аяз-ата, Норвегії— Ніссе, Китаї — Шо Хин або ж  Шен Дань Лаожень. Подарунки вони кладуть дітям під ялинку або ж спеціальні шкарпетки, що підвішують на стіну біля ялинки. Кожна країна має свої особливості. Дійсно, якщо у німців подарунки кладуть у шкарпетки, то для українців шкарпетки – вже подарунок:).
Або традиційна англійська вечеря на Різдво передбачає приготування кабанячої голови, а у німців – запечений гусак.
Саме про такі особливості, звісно ж з компаративним аспектом, говорили ми з учнями ХАЛ ім. О.В. Мішкова при ХДУ ХМР та школярами школи № 27 на тематичному заході, присвяченому святкуванню Різдва в Європі.
Надзвичайно захопила  учнів розповідь про Кьольнський карнавал у Німеччині, що починається 11.11 об 11.11 і  під час якого  звичне життя «зупиняється» і починається двотижневе святкування. Зрозуміло, в цей час у дітей канікули, так як школи (як і інші будь-які заклади, організації тощо) не працюють. Заздрість німецьким школярам швидко змінилася розчаруванням, адже у дітей потім забирають 14 днів літа…
Говорили з дітьми також про Святого Миколая, зачитували поезію українською та німецькою мовами, співали дитячі різдвяні пісні німецькою мовою.
А викладач німецької мови пообіцяла віддячити активістам нашого заходу і приготувати своїм учням «Штоллен» - традиційний різдвяний пиріг Німеччини. Рецепт цього пирога, разом з рецептами інших національних традиційних різдвяних страв (а також тостів, віршів) ми подарували кураторам груп. Також вони традиційно отримали невеличкі подарунки від Гете-Інституту.
Тож відділ реєстрації відкрив сезон святкового різдвяного настрою, позитивних емоцій та новорічних чудес.

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 18 19 20 212223
24252627282930