Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Чай – філософія життя»

This material is in Ukrainian

28.12.2019 09:42

Багато людей мають хибне уявлення, що чай – це лише всього один із найпопулярніших напоїв у світі. Але чай – це глибока філософія, багаторічна традиція та справжня таємниця людського буття.

Якщо Римському Колізею 2000 років, то чаю – цілих 5000, і, як і у будь-якої людини, у чаю є своє місце народження – Китай.  З'явився цей чудовий напій у Піднебесній випадково. Діло було так. Одного разу китайський імператор Шень-нун (2737–2697 рр. до н. е.) поїхав у подорож країною. Він на той час досліджував властивості незвичайних рослин, а з метою гігієни пив виключно кип'ячену воду. Під час привалу імператор сів під листяним деревом, чекаючи, поки вода закипить. Туди впали кілька листків (чайних, звичайно ж) і збагатили воду дуже цікавим смаком і кольором. Шень-нун ризикнув випити кольорову воду. Напій так його збадьорив, що він відправився в подорож раніше, ніж планував. Після цього випадку імператор почав вивчати властивості чайного листя. Так і зародилася чайна культура, яка незабаром підкорила весь світ. Не виняток і наша Батьківщина, де чай теж став  улюбленим напоєм українців. Але не всі наші співвітчизники знають глибину цього напою, що прихована всередині віків та давніх традицій.

Розкрити справжній секрет чаю взялися працівники соціокультурного сектору книгозбірні, влаштувавши для молоді справжнє яскраве чайне свято – бібліопосиденьки «Чай – філософія життя».

Захід пройшов із нагоди Міжнародного дня чаю в рамках проекту «Бібліотека в центрі молодіжних інтересів». Чайна культура  формувалася у Китаї протягом тисячі років. Гості довідалися, як у чайних традиціях гармонійно переплітаються філософія, етика та мораль. Вони дізналися, що вчення про чай втілює єдину ідею про «чистоту, повагу, радість та правдивість». Аби допомогти бібліотекарам перетворити книгозбірню на маленький куточок китайської історії, до них приєднався відомий херсонський майстер чаю Тимофій Кубаров.

Чайний митець розповів, що під час чаювання особлива увага приділяється навколишньому середовищу, атмосфері, самій техніці заварювання, музиці та спілкуванню. Також він  надав  можливість спробувати унікальний фіолетовий квітковий чай, який  дійсно прийшовся до смаку всім.

До чайної церемонії охоче приєднувалися й поважні користувачі книгозбірні, по-справжньому оцінивши як руку чайного майстра, так і унікальний смак напою.

На заході лунали розмови щодо філософії далекого Сходу, незбагненого та загадкового, таємниці та секрети якого трохи розкрилися для херсонської молоді у Гончарівці силами бібліотекарів та чайного майстра. Тож пийте чай, осягайте мораль, розвивайте розум і насолоджуйтесь життям!

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031