Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Чи вдасться змусити бізнес відповідально ставитися до екології?

This material is in Ukrainian

24.12.2019 11:27

Процедура оцінки впливу на довкілля (ОВД) виникла у США, та з 1985 р. стала обов’язковою для всіх країн (прийняття директиви 85/337/EEC). Це не процедура, спрямована на те, аби заборонити якусь діяльність, її основна мета – «екологізувати» бізнес і максимально врахувати «екологічні» зауваження громадськості та місцевих мешканців. Чи вдасться Херсонщині змусити бізнес поважати довкілля? Чи згодна громада таким чином заробляти? На ці та інші питання можна було частково почути відповіді під час громадських слухань з оцінки впливу на довкілля будівництва та експлуатації Каховської ГЕС-2У, що пройшли у Бериславському районі, Новій Каховці та Херсоні.

Центр екологічної інформації був присутнім на слуханнях у Херсоні й для всіх зацікавлених вів пряму трансляцію зі своєї сторінки у Facebook. Матеріали з новокаховських слухань доступні за посиланням. Вичерпна інформація щодо проєкту, його показників є на сторінці замовника – Укргідроенерго. Розробники проєкту розповіли, що нову ГЕС планується побудувати в тілі правобережної земляної греблі Каховського гідровузла на території сіл Козацького та Веселого Бериславського району. На станції встановлять чотири гідроагрегати загальною потужністю 250 МВт. Це дозволить збільшити сумарну потужність гідровузла та забезпечити додаткову електроенергію для покриття попиту в піковій ділянці графіка навантаження. Для будівництва Каховської ГЕС-2 планується залучити інвесторів у наступному році. Їх обиратимуть, виходячи з того, хто запропонує найбільш вигідні умови. Приблизна вартість будівництва – 500 мільйонів євро. Строк будівництва – до 6 років. Як було зазначено, поки відсутні листи підтримки проєкту від міжнародних установ.

Зазначимо, що громада на всіх слуханнях висловила одностайно свою категоричну незгоду з будівництвом даного об’єкта. Чи будуть екологічні та соціальні наслідки належно враховані? Так, на зустрічі у прес-центрі департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обладміністрації було зазначено, що свій кінцевий висновок даний підрозділ сформує у лютому 2020 року. Слід зазначити готовність громади відстоювати своє право на довкілля й висловлювати свою незгоду. Голова екокоаліції міста Ірина Зоря звернулася до депутатів облради з проханням – зробити все можливе для зупинення можливого будівництва ГЕС-2.

Тож, час покаже, чи змусимо ми бізнес враховувати вплив на довкілля... Слідкуємо за розвитком подій.

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031