Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Чим в бібліотеці займаються бібліотекарі?

This material is in Ukrainian

28.04.2016 07:14

Давно всім відомо, що вчителі – вчать, лікарі – лікують, навіть програмісти – програмують. А що ж на своєму робочому місці робить бібліотекар? Ті, хто давненько не ходив до бібліотеки, скажуть, що тут лише книги видають. А як щодо діяльності медіаконвергентних редакцій в бібліотеці? Як щодо створення лонгрідів та подкастів? Список цих питань можна продовжувати, адже на сьогодні кожна бібліотека піклується про те, щоб бути цікавою читачеві. Бібліотекарі ж повинні підвищувати власний рівень володіння новими технологіями, онлайн-ресурсами.
Гарною нагодою для цього стала Четверта Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста, яка пройшла 19-22 квітня в Харкові. Школу була організована Харківською державною науковою бібліотекою ім В.Г. Короленка.
Учасниками Школи стали бібліотекарі з Харкова, Полтави, Запоріжжя та Херсона. За чотири дні було отримано дуже багато теоретичної інформації. Для учасників було проведено тренінги, майстер-класи, презентації та експрес-вишкіл. Також бібліотекарі набули практичних навичок, адже в останні два дні працювали над створенням власних періодичних видань.
Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Олеся Гончара представляла бібліотекар відділу обслуговування користувачів Анастасія Климентенко. Анастасія стала учасницею команди, яка працювала над створенням газети «Бібліотечні сороки». В конкурсі бібліотечних періодичних видань редакцію цієї газети нагородили дипломом ІІ ступеня та відзнакою лекторів.
Під час школи учасники також отримали можливість відвідати подіумну дискусію «Література для юнацтва без табу?» та поспілкуватися з гостею - директором Міжнародної бібліотеки для юнацтва у Мюнхені, доктором Крістіане Раабе. Але особливістю зустрічі стала не лише іноземна гостя, а й тема зустрічі. Адже навколо теми «Табу» розгорнулася справжня дискусія. Чи є теми-табу в юнацькій літературі? Чи повинні бути такі теми? Що читати молоді? Функція літератури – виховувати чи пропагувати? Чи існує юнацька література? Запитання були поставлені, тому й відповіді не забарилися. Проте інколи думки учасників відрізнялися кардинально. Крім Крістіане Раабе, Ігора Соломадіна (модератора зустрічі) поділитися власними спостереженнями мали змогу всі бажаючі.
Навчання в Четвертій Всеукраїнській школі бібліотечного журналіста стало креативним, корисним, важливим, веселим, захоплюючим досвідом. Після такого у бібліотеках, куди повернулись учасники школи, стане ще цікавіше! Щоб переконатися, запрошуємо в бібліотеку ім. Олеся Гончара!

Calendar

 12 3 456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031